eReport.sk
Poslankyňa NR SR Petra Hajšelová (Sme rodina) počas verejnej odbornej diskusie o zmene spôsobu voľby generálneho prokurátora v NR SR v Bratislave 24. júna 2020.
Petra Hajšelová (Sme rodina). Foto: tasr

Sme rodina porušila Koaličnú zmluvu: Jeden z jej článkov ignorovala Kollárova poslankyňa!

Vládna strana predsedu parlamentu Borisa Kollára podľa všetkého nepostupovala v súlade s Koaličnou zmluvou. Poslankyňa Sme rodina Petra Hajšelová predložila do podateľne parlamentu svoj návrh bez toho, aby rešpektovala jeden z článkov zmluvy súčasnej koalície.

O tom, že Sme rodina zmluvu porušila informoval v utorok večer Denník N. Hajšelová totiž podala do parlamentu novelu Trestného poriadku, ktorou sa upravuje maximálna dĺžka trvania kolúznej väzby, a to najviac na päť mesiacov. Navrhuje tiež skrátenie lehôt väzby a úpravu dôvodov väzby. Problematiku kolúznej väzby rieši pritom vo svojom v návrhu novely aj ministerstvo spravodlivosti.

„Koaličné strany sa dohodli, že žiadny poslanecký návrh nebude predložený do Národnej rady bez toho, aby bol vopred prerokovaný a schválený koaličnou radou,” cituje Denník N Koaličnú zmluvu s tým, že “Sme rodina práve tento článok koaličnej zmluvy porušila.”

Rezort spravodlivosti sa v utorok vyjadril k návrhu Kollárovej poslankyne, pričom tvrdí, že kolúznu väzbu je najvhodnejšie riešiť vládnym a nie poslaneckým návrhom. “Problematika kolúznej väzby si zaslúži odbornú diskusiu v rámci riadneho pripomienkového konania. Preto sa rezortu spravodlivosti javí najvhodnejšie riešiť túto problematiku vládnym návrhom zákona a nie poslaneckým, ktorý takýto priestor neposkytuje,” uvádza sa v stanovisku ministerstva.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport