eReport.sk
Boris Kollár 15. septembra 2023. FOTO TASR - Dano Veselský

Sme rodina bude mať snem 16. marca, voliť má predsedu

V uplynulom týždni informoval o odchode z hnutia Sme rodina exminister práce Milan Krajniak. V hnutí bol podpredsedom, pred piatimi rokmi kandidoval za hnutie na funkciu prezidenta SR.

Mimoparlamentné hnutie Sme rodina bude mať snem 16. marca, kde sa má voliť predseda. Pre TASR to uviedol šéf hnutia Boris Kollár, ktorý sa bude opätovne uchádzať o predsednícku stoličku. O inom kandidátovi na predsedu zatiaľ nevie. Sme rodina má na sneme rozhodnúť o tom, akého kandidáta na prezidenta podporí.

„Podporíme proslovenského kandidáta, ktorý nebude chcieť odovzdávať ďalšie a ďalšie kompetencie do Bruselu. Takého, ktorý bude mať na prvom mieste záujem našich ľudí, záujem Slovenska v EÚ či v geopolitike,“ uviedol Kollár pre TASR.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Greksa spomína na telefonát s Jožom Pročkom.
  2. Zaujímavé výsledky! Transparency International sa zaoberala nákladmi na predvolebnú kampaň v parlamentných voľbách v tomto roku.

V uplynulom týždni informoval o odchode zo Sme rodina exminister práce Milan Krajniak. V hnutí bol podpredsedom, pred piatimi rokmi kandidoval za Sme rodina na funkciu prezidenta SR. „Veľmi si vážim, že vďaka Borisovi Kollárovi a hnutiu Sme rodina som mohol osem rokov pôsobiť v slovenskej politike. Som presvedčený, že sa nám podarilo urobiť veľa dobrých vecí, ktoré ľuďom a rodinám na Slovensku pomohli a budú pomáhať aj v budúcnosti,“ napísal na sociálnej sieti. Deklaroval, že nevstupuje do žiadnej politickej strany a ani žiadnu nezakladá.

Hnutie Sme rodina bolo v uplynulom volebnom období súčasťou vládnej koalície. V parlamentných voľbách v septembri 2023 sa do Národnej rady SR nedostalo, získalo 2,21 percenta hlasov.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Sme rodina bude mať snem 16. marca, voliť má predsedu

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie