eReport.sk
Slovenskí futbalisti Martin Koscelník, Peter Pekarík
Slovenskí futbalisti Martin Koscelník, Peter Pekarík, foto:tasr

Slovinci si brúsia zuby na Slovákov, Kek: Čaká nás silný súper

Tréner slovinskej futbalovej reprezentácie Matjaž Kek privítal na zraze pred trojicou kvalifikačných zápasov MS 2022 sedemnásť hráčov. V septembrovom asociačnom termíne si Slovinci postupne zmerajú sily so Slovenskom (1. septembra v Ľubľani), Maltou (4. septembra v Ľubľani) a Chorvátskom (7. septembra v Splite).

Slovinci s top brankárom

Už v priebehu pondelka mala byť reprezentácia krajiny spod Triglavu kompletná, keď sa na sústredenie v Brde pri Kranji mali dostaviť aj zvyšní ôsmi hráči vrátane najväčšej hviezdy – brankára Jana Oblaka. Ten ešte v nedeľu večer odchytal za Atletico Madrid duel 3. kola La Ligy. Vďaka gólu v nadstavenom čase jeho tím zachránil aspoň bod za remízu 2:2 s Villarrealom. „V priebehu dneška očakávame príchody Oblaka, Maria Jurčeviča, Damjana Bohara, Vida Beleca, Adama Gnezda Čerina, Jana Mlakara, Mihu Zajca a Jona Gorenca Stankoviča,” informoval Slovinský futbalový zväz na svojom webe.

Porazili Chorvátsko, zlyhali na Cypre

Slovinsko vstúpilo do kvalifikácie výhrou 1:0 nad úradujúcim vicemajstrom sveta Chorvátskom, následne však v marcovom asociačnom termíne prehralo 1:2 v Rusku a prekvapujúco 0:1 na Cypre. Duel so Slovenskom vníma kouč slovinskej reprezentácie ako nesmierne dôležitý. Ak by totiž jeho zverenci prehrali, výrazne by si skomplikovali postupové šance.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Kapitán slovenskej hokejovej reprezentácie Marek Hrivík (vľavo) sa teší so spoluhráčmi z postupu na zimné olympijské hry 2022 do Pekingu po výhre 2:1 v poslednom zápase D-skupiny Slovensko - Bielorusko na kvalifikačnom turnaji v Bratislave v nedeľu 29. augusta 2021.

Podľa trénera Slovinska sú Slováci silným tímom

Celú našu pozornosť upriamujeme na prvý zápas. Slováci budú silným súperom, do Ľubľany prídu so všetkými hviezdami, ktoré hrali aj na európskom šampionáte. Pozeráme sa však v prvom rade na nás. Vieme, že potrebujeme uhrať dobrý výsledok, aby sme mohli naďalej bojovať o postup. Na jar nám tri zápasy v krátkom slede narobili veľké problémy. Teraz budeme rozumnejší, čo sa týka využitia a rotácie hráčov,” povedal Kek.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Futbal

Aktuálne v športe

Politika

Správy

Šport