eReport.sk
Štefan Šimák, foto: archív

Slovenský exmajiteľ vydavateľstva predáva vilu za 7,5 milióna eur: Pozrite na ten prepych!

Štefan Šimák (72) mohol byť svojho času pokojne označovaný za prvého muža médií. Pred šiestimi rokmi predal vydavateľstvo, ktoré so svojimi spoločníkmi vybudoval. Dnes sa dal na výrobu vína. Vlastní zámok, vilu predáva.

Po predaji mediálneho domu Pente si Štefan Šimák kúpil v Pezinku zámok. Začal vyrábať víno pod svojou značkou. Zámok slúži pre hostí na ubytovanie. Kapacitu má až 120 lôžok. Ubytovať sa u neho môžete aj ako gróf v romantickej veži. Wellness časť so saunami a oddychovou zónou je prepojená francúzskymi dverami s letnou terasou Pálffy reštaurácie. Z nej máte výhľad na udržiavaný zámocký park s jazierkom a pávmi. Konalo sa tam už mnoho celebritných svadieb a osláv. Medzi prvými si tam svoje áno povedal Rytmus s Jasminou Alagič. Po veselici sa Štefan Šimák vyjadril, že to bola pre nich skúška a dopadla veľmi dobre. Na zámku prijala zahraničnú návštevu aj prezidentka Zuzana Čaputová.

Končí s Bratislavou?

Zdá sa, že v Pezinku našiel majiteľ vinárstva svoj nový domov. V týchto dňoch sa Šimákova nehnuteľnosť objavila v ponuke realitnej kancelárie. Nejde o honosný kaštieľ. Predáva svoje veľkometrážne rodinné sídlo pri bratislavskom Horskom parku. Štvorpodlažná vila sa rozprestiera na pozemku takmer 1 700 metrov štvorcových.

Od umeleckého kamenára

Na prvom podlaží sa nachádza garáž pre dve autá. Vstupná hala s galériou, výťah a nechýba mramorové schodisko. Bývalý majiteľ vydavateľstva, aktuálne výrobca vína, má aj vínnu pivnicu, spoločenskú miestnosť s krbom a wellness areu. Obývacia izba je spojená s jedálňou, má východ na krásnu terasu. Na druhé podlažie sa dostanete výťahom, kde je pracovňa, dve spálne, dva šatníky a dve kúpeľne. Na treťom poschodí sú opäť dve spálne. Tento luxusný príbytok má aj priľahlú záhradu a nie hocijakú: „Súčasťou predaja je jedinečná záhrada klasifikovaná ako Národná kultúrna pamiatka Slovenskej republiky s historickými prvkami, fontánami, kamennými bustami a portálom so stĺpmi, s prekladom z roku 1930. Záhrada pôvodne patrila umeleckému kamenárovi talianskeho pôvodu Vittoriovi Brunissovi, ktorý ju v duchu talianskych záhrad navrhol a vytvoril. Záhrada je situovaná na svahovitom pozemku rozčlenená terasami udržiavaná profesionálnym záhradníkom,“ uvádza sa v inzeráte, ktorý láka na kúpu prepychovej vila za 7,5 milióna eur.

V GALÉRII si pozrite interiér vily, ktorú obýval Štefan Šimák s rodinou. Stojí za to!


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Slovenský exmajiteľ vydavateľstva predáva vilu za 7,5 milióna eur: Pozrite na ten prepych!

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti