eReport.sk
Šéf Úradu pre reguláciu elektronických komunikácií a poštových služieb Ivan Marták.
Šéf Úradu pre reguláciu elektronických komunikácií a poštových služieb Ivan Marták. Foto: tasr

Slovensko získalo vyše 60 miliónov: Štát predal povolenia na využívanie frekvencií na 5G siete

Dvadsaťročné povolenia na využívanie frekvencií vhodných pre budovanie 5G sietí Slovensko predalo v aukcii za 63,6 milióna eur. Štyri frekvenčné bloky v pásme 3600 megahertzov (MHz) získali Orange Slovensko, O2 Slovakia, Slovak Telekom a SWAN. V piatok o tom informoval Úrad pre reguláciu elektronických komunikácií a poštových služieb.

Rozhodnutia úradu o pridelení frekvencií a rozhodnutia úradu o určení podmienok budú vydané s platnosťou do 31. decembra 2045.

Úrad začal výberové konanie formou elektronickej aukcie 1. marca, kedy zverejnil výzvu na predkladanie ponúk do výberového konania. „Cieľom tohto výberového konania bola podpora investícií do nových technológií 5G výrazne skôr ako vyprší platnosť súčasných individuálnych povolení vo frekvenčnom pásme 3600 MHz,“ povedal predseda úradu Ivan Marták.

Frekvencie z frekvenčného pásma 3600 MHz budú úspešní  účastníci môcť začať používať od 1. septembra 2025. Rozhodnutia úradu o pridelení frekvencií a rozhodnutia úradu o určení podmienok budú vydané s platnosťou do 31. decembra 2045.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Slovensko získalo vyše 60 miliónov: Štát predal povolenia na využívanie frekvencií na 5G siete

Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport

Zaujímavosti