eReport.sk
počasie, slnko, teplo, horúčava
Ilustračná snímka. Foto: shutterstock.com

Leto sa vracia: Slovensko zasiahne vlna horúčav! Meteorológovia varujú

Teploty na Slovensku budú v nedeľu, ako aj v najbližších dňoch dosahovať 30 stupňov Celzia. Búrky podľa Slovenského hydrometeorologického ústavu (SHMÚ) nehrozia. Informuje o tom na sociálnej sieti.

Slovensko zasiahne vlna horúčav

Prvé tohtotýždňové oteplenie, ktoré sa priblížilo k 30 stupňom Celzia, spôsobilo podľa SHMÚ prúdenie teplého vzduchu z juhozápadu. „V ďalších dňoch ešte trochu zosilnie a teplota tak dosiahne 30 stupňov Celzia už v nedeľu, ako aj v ďalších dňoch, pričom bude v rámci územia pomerne vyrovnaná a 27 až 29 stupňov Celzia bude miestami aj na severe,“ uviedol ústav.

Vysoké teploty a vysoká vlhkosť

V nedeľu môže vysoké teploty sprevádzať aj vyššia vlhkosť vzduchu. „Miestami zníži komfort v exteriéroch, predovšetkým na krajnom západe Slovenska, kde bude dusno, ojedinele až silno dusno,“ dodal SHMÚ.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Sú to ignoranti
  2. Dzurinda sa nevzdáva
  3. Hlavnou ideou je podpora pozitívnych zmien
  4. Načo je toto dobré

Napriek teplému a vlhkému vzduchu však podľa ústavu netreba počítať s búrkami. „Teplotné zvrstvenie totiž bude pre ich vývoj nevhodné, a teda pravdepodobnosť ich výskytu mizivá,“ vysvetlil.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Leto sa vracia: Slovensko zasiahne vlna horúčav! Meteorológovia varujú

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php