Pretekári Nórska, foto:instagram

Slovensko v prvej dvadsiatke štafety, triumfovalo Nórsko

Slovensko v biatlonovej štafete na 30km vo fínskom Kontiolahti skončilo v prvej dvadsiatke. V zoskupení Hassila, Baloga, Šima a Bartko skončili na peknom 16. mieste, ktorí sa tak vylepšili minuloročné maximum. Štafetu už klasicky vyhralo Nórsko.

Celkový čas Slovákov v štafete bol 1:22:28:5. Na terči sa netrafili štyrikrát, čo ich nasmerovalo na trestné kolo. V nórskom štafetovom tíme nechýbali bratia Boeovci, ktorí patria medzi najväčšie hviezdy biatlonovej scény. Práve oni priviedli Nórsko k víťazstvu v dnešných pretekoch na 30 km, s časom 1:16:21:0 suverénne vyhrali.

Výhru im zaistila aj presná streľba na terčoch, keď pri deviatich pokusoch boli stopercentní. Na druhom mieste skončili nórsky susedia zo Švédska s časom 1:17:00:2 a na tretom mieste Nemecko s časom 1:17:12.7.