tréner SR Craig Ramsay, foto:tasr

Slovensko tesne podľahlo Česku, Ramsay: Frustrujúci večer

Slovenskí hokejoví reprezentanti prehrali v piatkovej generálke na MS v Rige s domácim Českom 1:2. V záverečnom prípravnom stretnutí v Prahe dokázal na úvodný zásah domáceho Adama Musila odpovedať v 29. minúte premiérovým reprezentačným gólom Martin Faško-Rudáš, ale favorit v tretej tretine strhol víťazstvo na svoju stranu gólom Andreja Šustra.

Slováci sa tak nedokázali rivalovi revanšovať za štvrtkovú prehru 0:2. Za najlepších hráčov zápasu vyhlásili na domácej strane obrancu Jakuba Galvasa a za SR brankára Branislava Konráda. Zverenci trénera Craiga Ramsayho odohrali v príprave na svetový šampionát osem stretnutí, päťkrát vyhrali, z toho trikrát v riadnom hracom čase, tri zápasy prehrali. Realizačný tím SR spraví po dvojzápase s ČR zmeny v kádri, do ktorého by mali pribudnúť už aj hráči zo zámoria. Slováci odletia do Rigy budúci týždeň, po prílete vstúpia do uzavretej „bubliny“.

Úvodný zápas v A-skupine MS odohrajú v piatok 21. mája proti Bielorusku. „Bol to trošku frustrujúci večer. Opäť sme ledva strelili nejaký gól. Napokon iba jeden, čo svedčí o defenzívnej kvalite českého tímu. Ich brankár chytal dobre. U nás je to o hľadaní cesty ku gólu. Zväčša zbytočne v dobrej pozícii vymýšľame prihrávku, potom ďalšiu a ďalšiu, aby sme skórovali do prázdnej bránky,“ zhodnotil tréner Slovenska Craig Ramsay.