eReport.sk
Slovenskí futbalisti sa tešia po výhre 2:1 v kvalifikačnom zápase H-skupiny MS2022 Slovensko - Rusko v Trnave v utorok 30. marca 2021.
Slovenskí futbalisti po výhre. Foto: tasr

Slovensko spoznalo súperov v bojoch o EURO: Pricestuje Ronaldo na Tehelné pole?

Súpermi slovenských futbalových reprezentantov v kvalifikácii ME 2024 budú tímy Portugalska, Bosny a Hercegoviny, Islandu, Luxemburska a Lichtenštajnska. Rozhodol o tom nedeľný žreb vo Frankfurte nad Mohanom, ktorý Slovákov posunul do šesťčlennej J-skupiny. Slováci boli pred žrebom v piatom výkonnostnom koši.

23 miesteniek na šampionát

V kvalifikácii ME sa predstaví 53 tímov, ktoré budú súperiť o 23 miesteniek. Priamy postup si zabezpečia prvé dva tímy z každej skupiny a tímy na tretích miestach sa popasujú o zostávajúce tri miestenky.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Richard Pánik, slovenský reprezentant
  2. Radosť hráčov Slovana,
  3. Ilustračné foto

Na ME, ktoré budú od 14. júna do 14. júla 2024 v Nemecku, sa predstaví 24 tímov. Žreb finálového turnaja sa uskutoční v decembri 2023 v Hamburgu. Formát podujatia bude rovnaký ako na ME 2016 a 2020. Hrať sa bude v Berlíne, Kolíne nad Rýnom, Dortmunde, Düsseldorfe, Frankfurte, Gelsenkirchene, Hamburgu, Lipsku, Mníchove a Stuttgarte. V pozícii obhajcov titulu môžu vstúpiť do turnaja Taliani, ktorí vo finále predošlých ME zdolali Anglicko 2:1 po jedenástkovom rozstrele.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Slovensko spoznalo súperov v bojoch o EURO: Pricestuje Ronaldo na Tehelné pole?

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Futbal

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti