eReport.sk
Na snímke ministri s premiérom. Foto: Vlado Benko Jr

Slovensko sa zapíše do histórie. Premiér a ministri hodnotili testovanie

Na Slovensku otestovali v sobotu (31. 10.), prvý deň celoplošného testovania na ochorenie COVID-19, 2.581.113 ľudí. Infekčných z nich bolo 25.850, teda jedno percento. V nedeľu to oznámil minister obrany Jaroslav Naď (OĽANO). Premiér SR Igor Matovič (OĽANO)tento výsledok považuje za dôkaz, že SR ako štát a ako spoločenstvo zodpovedných ľudí funguje.

Minister obrany spresnil, že sobotné čísla sú z odberných miest pod gesciou Ozbrojených síl SR. Sobotné testovanie hodnotí ako výborné, aj napriek malým problémom, ktoré označil za zanedbateľné. Minister vnútra Roman Mikulec (OĽANO) skonštatoval, že polícia doteraz v rámci celoplošného testovania nezaznamenala okrem pár drobných incidentov výraznejšie problémy. „Ľudia sa správali veľmi úctivo. Bez nejakých problémov sa šli testovať,“ skonštatoval s tým, že verí, že pokojný priebeh testovania bude aj v nedeľu.

Minister vnútra Roman Mikulec. Foto: Vlado Benko Jr.

Minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽANO) vyhlásil, že projekt celoplošného testovania sa jednoznačne podaril. Verí, že sa krivku nakazených na ochorenie COVID-19 v SR podarí výrazne sploštiť. Má nádej, že Slovensko zakročilo v posledný čas, keď sa to dalo ešte urobiť. „Toto je niečo, s čím sa Slovensko zapíše do histórie. Ľudia sa dokázali vzoprieť pandémii,“ skonštatoval šéf rezortu zdravotníctva.

Video: FB/ereport.sk

Premiér i jednotliví ministri zároveň vyzvali tých, ktorí sa ešte neboli testovať, aby tak ešte v nedeľu urobili. Odberné miesta sú momentálne podľa ich slov vyťažené menej ako v sobotu a netvoria sa ani dlhé rady. Naď spresnil, že testovanie počas druhého dňa plošného testovania zabezpečujú tímy na 4782 odberných miestach, k dispozícii je teda 98 percent všetkých plánovaných odberných miest.

Igor Matovič počas rozhovoru so zdravotníkom. Foto: Vlado Benko Jr.

O testovanie sa stará vyše 46.000 osôb. Šéf rezortu obrany zároveň informoval, že došlo v malých množstvách k odcudzeniu certifikátov používaných pri celoplošnom testovaní a už evidujú ponuky na ich odpredaj. Naď to označil za hazardovanie so zdravím ľudí a vyhlásil, že každému, kto ich ukradol a obchoduje s nimi, hrozia exemplárne tresty.

Všetky dôležité informácie, vrátane videí a fotografií o priebehu celoplošného testovania nájdete TU, situáciu vo všetkých kútoch Slovenska sledujeme ONLINE.

Zdroj: tasr, foto: Vlado Benko Jr.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Slovensko sa zapíše do histórie. Premiér a ministri hodnotili testovanie

KOMENTOVALI STE: