eReport.sk
tréner, reprezentáciaSR, Štefan Tarkovič
tréner reprezentácie Štefan Tarkovič, foto:tasr

Slovensko privíta na Tehelnom poli Maltu: Povinná jazda a nutné tri body!

Slovenská futbalová reprezentácia sa dnes o 20:45 stretne na národnom futbalovom štadióne v Bratislave s výberom Malty. Po nezáživnej a utrápenej hry z Cyprusu (0:0) si nebudú môcť ďalšiu stratu bodov so súperom označovaného ako outsider skupiny dovoliť.

Blamáž z Cyprusu sa nesmie opakovať

Tarkovičov výber nastúpi na druhý z troch duelov kvalifikácie o Majstrovstvá sveta 2022, ktoré odohrajú v tomto mesiaci. V stredu sa Slovensko predstavilo v Cyperskej Nikózii. Nevýrazná hra, neplodnosť v útoku, či rôzne nepresnosti spôsobili zrodenie veľkej senzácie pre domácu reprezentáciu, ale veľkú blamáž pre Slovensko v podobe remízy. Nebyť v bráne nepriestrelného Martina Dúbravku mohlo Slovensko odlietať z ostrova v Stredozemnom mori bez jediného bodu. Práve preto si nemôžu ďalšie zaváhanie Slováci dovoliť.

Štefan Tarkovič: „Budeme musieť zlepšiť a vyvarovať sa nevýraznej hry“ – Foto: tasr

Povinná jazda

S Maltou to bude povinná jazda a všetci očakávajú plný bodový zápis. Predsa len je to jeden z tých hrateľnejších súperov našej skupiny v porovnaní s Ruskom, Slovinskom, či vicemajstrom sveta s Chorvátskom. To senzačne v úvodnom zápase prehralo v balkánskom derby so Slovinskom 1:0. Rusko cestovalo na Maltu, kde potvrdili úlohu favorita a zvíťazili 3:1.

Róbert Mak by mal dostať v zápase s Maltou šancu – Foto: tasr

Bez Hamšíka, Pekaríka a Dudu

Trénerovi Tarkovičovi bude rovnako ako v zápase s Cyprusom chýbať najväčšia hviezda a kapitán jeho výberu Marek Hamšík. Toho trápi zranenie lýtka. Okrem neho s bude musieť vedieť zaobísť bez trojice Bundesligistov Petrom Pekaríkom, Ondrejom Dudom a Lászlom Bénesom. Tí sa museli po úvodnom zápase odlúčiť od zvyšku reprezentácie a odcestovať naspäť do Nemecka, keďže im ich kluby nedovolili cestovať na Slovensko a následne odohrať domáce zápasy. Na list vyradených najnovšie pribudol aj Lukáš Haraslín, ktorého trápi hematóm na stehennom svale.

Predpokladaná zostava Slovensko proti Malte

Foto: buildlineup


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Slovensko privíta na Tehelnom poli Maltu: Povinná jazda a nutné tri body!

Futbal

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti