Česká futbalová reprezentácia, foto:instagram

Slovensko prehralo derby s Českom a vypadlo z B skupiny Ligy Národov

Slovensko nezvládlo zápas s Českom a podľahlo mu 2:0. Pre Slovensko to bol kľúčový zápas o záchranu v 2. B skupine Ligy Národov. Prehra znamená len jedno, zostup do C skupiny. Česko naopak víťazstvom predbehlo prvé Škótsko, ktoré nezvládlo zápas v Izraeli a tak sa český tím môže radovať z postupu do A skupiny

Tím pod vedením novozvoleného trénera Štefana Tarkoviča utŕžil prvú prehru. Po vydarenom zápase v Severnom Írsku a po domácej výhre so Škótskom 1:0, prišla prehra v bývalom federálnom derby s Českom 2:0. O výsledku rozhodli hviezda z Premier League Tomáš Souček, ktorý v 17.minúte po rohovom kope strelil gól hlavou. V druhom polčase sa presadil jeho spoluhráč z útoku Zdenek Ondrášek, ktorý v 55.minúte z protiútoku strelil rozhodujúci gól na 2:0.

V drese Slovenska premiérovo nastúpil 62.minúte mladý talent Tomáš Suslov, ktorý zaknihoval premiérový štart v seniorskej reprezentácie.