eReport.sk
Záchranári odstraňujú následky hrozivej nehody dvoch autobusov. Foto: fb/radiokrokodyl

Fiala hovoril s Ódorom: Slovensko je pripravené pomôcť po nehode autobusov pri Brne


Slovenské záchranné zložky sú v prípade potreby pripravené pomôcť po pondelkovej zrážke dvoch autobusov na českej diaľnici D2 neďaleko Brna, ktorej účastníkom bol podľa fotografií hasičov aj autobus slovenskej firmy Turancar. Vyplýva to z vyjadrenia českého premiéra Petra Fialu na sociálnej sieti Twitter, ktorý o nehode hovoril so svojím slovenským kolegom Ľudovítom Ódorom, uvádza TASR.

Pri nehode zomrel jeden z vodičov a podľa aktuálnych informácií hasičov zranenia utrpelo celkovo 76 ľudí. Na mieste zasahovali desiatky sanitiek a tri vrtuľníky.

Mohlo by vás tiež zaujímať:

  1. NÁLEZ NEZNÁMEHO PREDMETU V BLÍZKOSTI DIAĽNICE D2
  2. NAKA zasahuje, polícia SR

Obrovské nešťastie

Fiala označil nehodu autobusov za obrovské nešťastie. „Myslím na všetkých zranených a vyjadrujem úprimnú sústrasť blízkym vodiča, ktorý prišiel o život,“ napísal český premiér.

Podľa hovorcu spoločnosti FlixBus, ktorá spolupracuje so slovenskou firmou Turancar, bolo na palube tohto autobusu 35 ľudí a dvaja vodiči. Autobus išiel na linke z Budapešti do Prahy. Do autobusu Turancar/FlixBus narazil zozadu druhý autobus, podľa polície pravdepodobne nestihol zabrzdiť pred kolónou. Juhomoravský hejtman Jan Grolich pre Českú televíziu uviedol, že v jednom z autobusov boli cudzinci, pravdepodobne Indovia.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Fiala hovoril s Ódorom: Slovensko je pripravené pomôcť po nehode autobusov pri Brne

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Dnes…

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne