eReport.sk
Slovensko sa vo štvrťfinále stretne s USA
Slovenskí hokejisti, foto:tasr

Slovensko čaká vo štvrťfinále USA, Pardavý: My proti nim vieme zabrať!

Slovenských hokejistov čaká vo štvrťfinále MS v Rige ťažká zámorská prekážka. Hráči USA vyhrali B-skupinu a hoci im chýbajú najväčšie hviezdy z NHL, pôsobia na šampionáte výborným dojmom.

Budú Američania hrateľným súperom?

Slovenský útočník Matúš Sukeľ odohral proti USA uplynulý vzájomný zápas v roku 2019, vtedy Slováci na MS v Košiciach zdolali tohto súpera 4:1. Podľa Sukeľa by Američania mohli Slovákom herne sadnúť. Slováci sa doposiaľ stretli s Američanmi v 28 zápasoch, bilancia je pozitívna pre zámorských hráčov. V pätnástich dueloch zvíťazili, v troch sa zrodila remíza a desaťkrát zvíťazili reprezentanti Slovenska. Celkové skóre z pohľadu Slovákov je 65:91. Ale vzájomná bilancia v zápasoch na svetových šampionátoch je pre SR pomerne priaznivá.

Tréner SR Craig Ramsay a jeho asistent Ján Pardavý – Foto: tasr

Priaznivá bilancia

Z tímov elitnej šestky dokonca najlepšia. Do dnešného dňa odohrali tieto reprezentácie 12 zápasov, v ktorých SR zaznamenala 5 výhier a 1 remízu s vyrovnaným skóre 33:33. Vo štvrťfinále MS sa však títo súperi stretli len raz. Bolo to pred 21 rokmi v ruskom Petrohrade. Slovenskí hráči zvíťazili 4:1 a dostali sa až do finále. „Mohli by nám spôsobom hry vyhovovať. Hrajú rýchly hokej, sú silní v súbojoch, ale my proti nim vieme zabrať,” uviedol asistent trénera Ján Pardavý.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Hokej

Tipos liga

Aktuálne v športe

Politika

Šport