tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Minister Jaroslav Naď. Foto: fb/jaronadpublic

Slovensko a USA budú spolupracovať pri likvidácii zbraní. Naď: Ďakujeme za miliónovú pomoc!

Slovenská republika a Spojené štáty americké budú spolupracovať pri bezpečnej likvidácii nadbytočných konvenčných zbraní a munície, ako aj pri odstraňovaní bezpečnostných rizík, ktoré môže predstavovať ich skladovanie.

Podpisom Memoranda o porozumení medzi Ministerstvom zahraničných vecí Spojených štátov amerických a Ministerstvom obrany (MO) SR to v piatok potvrdili minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽANO) a veľvyslankyňa USA v SR Bridget A. Brink.

Bridget A. Brinková. Fot: tasr

„Posilňovanie a rozvoj spolupráce s aliančnými partnermi patrí k základným predpokladom utužovania a rozvoja vzájomných vzťahov. Vysoké náklady na bezpečné zničenie konvenčných zraní, ale aj problematickosť ich ekologickej likvidácie vlastnými silami predstavujú pre našu krajinu naozajstnú výzvu,“ povedal Naď, ktorý ocenil pomoc aliančného partnera pri likvidácii munície.

Naď píše o nezištnom ušetrení našim občanom

Šéf rezortu obrany zároveň priblížil, že výmenou za zničenie časti starších prenosných protilietadlových rakiet, protitankových riadených striel a munície slovenskou stranou prispejú USA Slovenskej republike sumou až do výšky jedného milióna USD na zničenie delostreleckej kazetovej munície M 26. K jej likvidácii do konca roku 2023 sa SR zaviazala pristúpením k Dohovoru o kazetovej munícii.

„Ďakujem našim spojencom za podanie pomocnej ruky, nezištne ušetrili našim občanom až jeden milión z ich daní,“ napísal Naď na sociálnej sieti

Zdroj: fb/jaronadpublic

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Slovensko a USA budú spolupracovať pri likvidácii zbraní. Naď: Ďakujeme za miliónovú pomoc!

2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku