eReport.sk
Ilustračné foto: profimedia

Slovenskí policajti na medzinárodnej akcii: Zamerali sa na drogy a alkohol za volantom!


Policajný zbor sa zúčastnil na medzinárodnej dopravnej akcii ROADPOL Alcohol & Drugs, ktorá prebiehala od 17. do 23. júna 2024. Cieľom tejto akcie bolo zvýšiť bezpečnosť na cestách prostredníctvom intenzívnych kontrol zameraných na odhaľovanie vodičov pod vplyvom alkoholu a drog.

Skontrolovali sme 25 606 vodičov. Prítomnosť alkoholu sme zistili u 108 vodičov, z toho najviac v Bratislavskom (23) a Žilinskom kraji (22). Prítomnosť drog sme zistili u 12 vodičov a prítomnosť alkoholu v kombinácii s drogami sme zistili u jedného vodiča. Celkovo sme zadržali 68 vodičských preukazov.

Dňa 21. júna 2024 sa uskutočnila aj akcia ROADPOL Alcohol & Drugs Marathon, kde sme skontrolovali 6094vodičov. Prítomnosť alkoholu sme zistili u 28 vodičov, prítomnosť drog u šiestich vodičov a prítomnosť alkoholu v kombinácii s drogami sme zistili u jedného vodiča. Celkovo sme zadržali 17 vodičských preukazov. 

Budeme pokračovať v dôsledných kontrolách a preventívnych opatreniach na zlepšenie bezpečnosti na cestách. Vyzývame všetkých účastníkov cestnej premávky, aby dodržiavali zákonné predpisy a nevstupovali na cesty pod vplyvom alkoholu alebo drog.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Slovenskí policajti na medzinárodnej akcii: Zamerali sa na drogy a alkohol za volantom!

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre