eReport.sk
Mimoriadna situácia v Taliansku
Pohľad na rozvodnenú rieku Po v talianskom Turíne. Ilustračné foto: tasr

Slovenskí hasiči, ktorí pomáhajú v Taliansku s povodňami, sa presunuli do novej lokality

Slovenskí hasiči, ktorí pomáhajú v Taliansku s povodňami, sa v sobotu poobede 27. mája presunuli do novej lokality pri obci Lavezzola. Je tam zatopená plocha o rozlohe približne 4,5 kilometra krát 2,5 kilometra. Odhadovaný cieľ na najbližšie dni je znížiť hladinu vody o 0,5 metra. TASR o tom informovala hovorkyňa Prezídia Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) Katarína Križanová.

Počas soboty pokračoval slovenský modul spolu so slovinským v prečerpávaní vody v oblasti mesta Ravenna. „Na základe dohody veliteľa modulu a styčných dôstojníkov bolo rozhodnuté o zmene miesta nasadenia,“ priblížila Križanová. Doplnila, že počas nasadenia pri meste Ravenna odčerpali slovenskí hasiči 602.000 kubických metrov vody.

Nedávne záplavy v regióne Emilia-Romagna na severe Talianska spôsobili škody za vyše sedem miliárd eur. Slovensko vyslalo do Talianska 25 hasičov a dve veľkokapacitné čerpadlá, ktoré umožňujú spolu odčerpať 6000 kubických metrov vody za hodinu.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Slovenskí hasiči, ktorí pomáhajú v Taliansku s povodňami, sa presunuli do novej lokality

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php