Denis Godla, foto:instagram

Slovenskému brankárovi Godlovi sa v Litvínove darí

Slovenský brankár Denis Godla výrazne prispel k víťazstvu hokejistov Litvínova nad Vítkovicami 1:0 po predĺžení v utorkovom zápase českej extraligy. Radosť z druhého čistého konta v sezóne mu nepokazila ani kuriózna situácia v druhej tretine.

Godlovi praskol remienok na brankárskej maske, no pomoc mu poskytol náhradník David Honzík. Lenže jeho maska slovenskému brankárovi príliš nepasovala. „Patrí mu vďaka. Ale bola asi o dve čísla väčšia, čo mi robilo problémy. Napriek tomu som sa snažil sústrediť na hru,“ citoval Godlu portál sport.cz. K výmene prišlo v najnevhodnejšiu dobu, cez presilovku súpera. Dvadsaťpäťročný brankár mal však šťastie: „Došlo k tomu v polovici ich presilovky, ale snáď ani nevystrelili na bránku.“

Oprava masky netrvala dlho a v tretej tretine už pokračoval vo vlastnej. V nej zlikvidoval aj trestné strieľanie Rostislava Marosza: „Snažil som sa mu vypichnúť puk, ale on si ho potiahol do strany a trafil ma do nohy.“ Godla si v zápase pripísal 25 zákrokov a tímu pomohol k druhému víťazstvu za sebou. Litvínov vedený slovenským trénerom Vladimírom Országhom figuruje momentálne na 11. mieste tabuľky.