eReport.sk
Marek Krajčí (OĽaNO). Foto: tasr

Slovenské ženy sa búria: Je to diskriminácia na základe veku

Spolok slovenských žien Živena vydal protest proti vyhláške Ministerstva zdravotníctva SR, podľa ktorej si ženy po 40. roku života budú musieť hradiť interrupciu z vlastného. Informoval ženský spolok.

Živena poukázala na to, že v zozname chorôb, syndrómov a stavov, ktoré sú zdravotnými dôvodmi pre umelé prerušenie tehotenstva, boli vypustené slová “počatie po 40. roku veku”. Nepozdáva sa jej argument, že týmto krokom sa odstránila diskriminácia na základe veku, pretože mladšie ženy si musia za interrupciu platiť.

„Čo na tom, že u ženy vo veku 40 a viac rokov sa podľa odborníkov znižuje možnosť porodiť zdravé dieťa a pridávajú sa ďalšie komplikácie. Ženy boli po stáročia považované len za bytosti, ktorých hodnota sa merala len počtom narodených vojakov. Ale dnes žijeme už v 21. storočí a nám ako spoločnosti záleží na zdraví našich detí, na tom, v akom prostredí vyrastajú a akú budú mať pred sebou budúcnosť,” zdôraznil spolok.

Poukázal tiež na príklady zo zahraničia – napríklad na to, že v januári sa poľským ženám nepodarilo anulovať vyhlásenie poľského ústavného súdu, ktorého dôsledkom budú musieť ženy donosiť akékoľvek poškodené dieťa.

Takýmto krokom, navyše v čase pandémie nového koronavírusu, podľa Živeny “malá skupina milovníkov starých prežitých časov zneužíva situáciu a slabosť vedenia štátu a hádže ženám príslovečné polená pod nohy”.

Zdroj: tasr

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Sledujte nás

Nehanbite sa, ozvite sa. Radi sa stretávame so zaujímavými ľuďmi a nachádzame nových priateľov.