Slovenské volejbalistky sa tešia v zápase kvalifikácie na ME 2023 vo volejbale žien medzi Slovenskom a Dánskom v Poprade 27. augusta 2022.Foto: tasr

Slovenské volejbalistky zdolali Dánsko. V kvalifikačnej skupine o postup na ME sú druhé

Slovenské volejbalistky uspeli v treťom dueli v E-skupine kvalifikácie ME 2023. V Poprade zdolali v sobotu Dánsko 3:0 na sety a na konte majú šesť bodov. Pre obe družstvá to bol štvrtý vzájomný zápas. Doterajšie stretnutia odohrali na Spring Cupe a Slovenky ich vždy úspešne zvládli. Platilo to aj v sobotu po dominantnom výkone 25:8, 25:13, 25:13 pred 500 divákmi v Aréne Poprad.

Zverenky Michala Mašeka odohrajú v kvalifikácii ešte tri zápasy. O osem dni sa stretnú s rovnakým súperom v meste Koge (17.00 h). V stredu 7. septembra si v Poprade zmerajú sily so Španielkami (18.00 h) a v nedeľu 11. septembra uzavrú kvalifikačné boje v Rige proti domácim Lotyškám (17.00 h). Na záverečný turnaj postúpia zo šiestich štvorčlenných skupín prvé dva tímy. Tucet krajín už má miestenku istú – spoločne s kvartetom hostiteľov aj ďalších osem najlepších z ME 2021.

Kvalifikácia ME 2023 – E-skupina – Poprad:

SLOVENSKO – Dánsko 3:0 (8, 13, 13)
Rozhodovali: Pindral (Poľ.) a Maifoshis (Cyp.), 59 min, 500 divákov
SR: Abrhámová, Radosová, Ovečková, Fričová, Körmendyová, Žernovičová, Koseková, Herdová (liberá Pállová, Jančová)
Dánsko: Lachenmeierová, Mollgaardová, Nielsenová, Stevnsborgová, Hansenová, Kroghová, Mogensenová, Christensenová, Elbková, Jorgensenová (liberá Hansenová, Nielsenová)

Slovenské reprezentantky začali od úvodu lepšie a po smeči Žernovičovej sa dostali do vedenia 6:3. Domácim sa darilo aj na podaní, čo potvrdila Radosová, ktorá esom zvýšila už na 13:4. Dánky robili chyby a nedarilo sa im. Slovenky zvládli prvý set 25:8 po smeči Körmendyovej. V druhom dejstve sa obraz na palubovke nezmenil. Dánky opäť nezachytili úvod a po útoku Fričovej dobiehali osembodové manko 3:11.

Slovenky nestratili koncentráciu ani v ďalšom priebehu a poučili sa tak z domáceho zápasu s Lotyšskom.

Severenkám sa to nepodarilo a po smeči  Abrhámovej prehrali aj druhý set, tentokrát 13:25. Slovenky nestratili koncentráciu ani v ďalšom priebehu a poučili sa tak z domáceho zápasu s Lotyšskom. Pomohli im však k tomu aj Dánky, ktoré robili veľké množstvo chýb v útoku. Tretí set a celý zápas ukončila smečom Fričová.