eReport.sk
Foto: tasr

Slovenské lyžiarske osobnosti reagujú na Vlhovej úspech: Veľký glóbus je to najviac!

Slovensko sa teší z historického úspechu Petry Vlhovej vo Svetovom pohári, kde sa jej podarilo získať veľký kryštálový glóbus pre celkovú víťazku podujatia. Lyžiarska osobnosti nedali dlho na svoje reakcie čakať a poskytli svoje pocity v rozhovore pre rtvs.sk.

Veronika Velez-Zuzulová, bývalá slovenská reprezentantka: „Znie to úžasne, mám v očiach slzy radosti. Ako bývalá lyžiarka vidím váhu tohto úspechu. Veľký glóbus je to najviac, čo môže lyžiar dosiahnuť. Pamätám si Petru ako malú a dnes je najlepšia na svete. Sú to slzy šťastia a úprimnosti. Som veľmi hrdá, že Slovensko získalo veľký glóbus vďaka Petre.”

 Jana Gantnerová-Šoltýsová, bývalá československá reprezentantka: „Moje víťazstvo v pretekoch SP bol neskutočný zážitok, neviem si predstaviť, akú radosť musí mať Petra z celkového víťazstva a veľkého glóbusu. Má podobný osud a športovú kariéru ako Tina Mazeová, takže si nemyslím, že dala poslednú bodku v súťažiach o celkové prvenstvo. Klobúk dole pred celou rodinou, Peťa urobila pre našu spoločnosť veľmi veľa.”

Timotej Zuzula, lyžiarsky tréner: „Pre našu lyžiarsku obec je to neuveriteľné. Petre sa splnil jeden veľký a krásny sen. Neukázala len v tejto sezóne, že je športová velikánka. Slalom bol sekundárny cieľ, primárny cieľ splnila. Náboj na štarte obrovského slalomu bude iný, už je po sezóne, myslím si, že to budú veľmi pekné preteky.”

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne v kategórii

Aktuálne v športe

Politika

Správy

Celebrity

Šport