eReport.sk
Speváčka Ronie, foto: instagram

Slovenská speváčka priznala trápenie: Zápasila s duševnými poruchami a závislosťami!

Mladá umelkyňa má na konte niekoľko úspešných pesničiek, spolupracovala už aj s Majkom Spiritom. Pred rokmi ju však trápili panické záchvaty a úzkostná porucha, ktorá jej v jemnejšej forme ostala dodnes. V istom životnom období si s psychickými problémami nevedela rady.

Prišlo to na ňu s plnoletosťou: „Bolo to hrozné. Presne na 18-te narodeniny som skončila u psychiatra. Vôbec som nevedela, čo mi je. Myslela som si, že umieram. Volali sme sanitku, pretože mi tŕpli ruky, zvraštilo sa mi hrdlo, nedokázala som dýchať, nevedela som sa sústrediť, necítila som si končatiny. Potom som sa dozvedela, že to bol panický záchvat, ktorý vznikol z úzkosti. Povedali mi to záchranári. Pýtali sa, či máme doma antidepresíva, nech si nejaké dám, a potom nech idem k obvodnej lekárke. Najskôr som to nechala tak, lebo som si myslela, že to prejde, ale neprešlo to. Šla som k psychiatrovi, pretože mamina kolegyňa to mala tiež,” vyrozprávala sa pre portál,” noizz.sk. Tri mesiace nevedela vyjsť z domu a psychiater jej chcel nastaviť liečbu na dva roky. Začala brať lieky, ale len na pár mesiacov.

Bola z nich oblbnutá

Bola z nich otupená a nechcela si vybudovať závislosť, a tak ich po tabletke vysádzala. Priznala, že jej problémy spôsobovali drogy: „Alkohol ani drogy nerobia dobre a moje stavy boli z drog. Keď máš predispozíciu na psychickú chorobu, tieto veci sú spúšťač. Fajčila som trávu, pila alkohol. Doktor ma upozornil, že aj alkohol je droga a mozog si pamätá spúšťače. Prišlo leto a kvôli takémuto životnému štýlu sa vrátili aj úzkosti. Tak som sa opäť vrátila k liekom. Veľa ma to však naučilo. Vedela som, že sa musím brzdiť. 3 roky som nepila ani kvapku alkoholu. Obmedzila som párty do rána.” Dnes na ňu rodina dohliada, pomáha jej práca a hudba. Všetkým čo na sebe pozorujú symptómami psychických porúch mali by vyhľadať odborníka. To im radí.

Šoubiznis ju zničil

Mala som ako dosť mladá problémy s alkoholom: „A po tom, ako som sa dostala do šoubizu, sa to len prehĺbilo. Moji naozaj blízki vedia, aké zlé to so mnou bolo. Najprv som to brala ako srandu, veď sme mladí. Ruka hore, popijeme. Ale časom som prišla na to, že ma nič nenapĺňa bez pohárika. A to ja som tých “pohárikov” bola schopná otočiť obrovské množstvo,” napísala Ronie na Instagrame. „Nekonečný kolotoč. Takmer každý deň alkohol párty, koncerty, domy, byty. Takmer každý deň nie iba pohárik, ale riadne veľa alkoholu. A každé ďalšie ráno hnusné stavy, kedy nič iné nepomohlo, ako ísť sa “zabaviť” znovu,” zverejnila s čím bojovala.

Foto: instagram

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport