eReport.sk
tréner reprezentácie, hádzaná, slovensko
Tréner reprezentácie žien v hádzanej Pavol Streiche, foto:tasr

Slovenky so Španielskom i Maďarskom, Streicher: Ďalšia výzva

Slovenské hádzanárky sa v 5. skupine 2. fázy kvalifikácie ME 2022 stretnú s vicemajsterkami sveta Španielkami, Maďarskom a víťazom 1. skupiny prvej fázy kvalifikácie. Bude ním jeden z kvarteta Portugalsko, Kosovo, Luxembursko a Cyprus. Rozhodol o tom štvrtkový žreb v sídle Európskej hádzanárskej federácie (EHF) vo Viedni.

Na budúcoročný európsky šampionát v Slovinsku, Severnom Macedónsku a Čiernej Hore si vybojujú postup prvé dva tímy z každej zo šiestich skupín. Druhá fáza kvalifikácie sa bude hrať systémom každý s každým doma – vonku a odštartuje prvými dvoma kolami v prvej polovici októbra tohto roka. Zostávajúce zápasy sa odohrajú v marci a v apríli 2022. ME sú na programe 4. až 20. novembra 2022, okrem trojice hostiteľských krajín majú na nich istú účasť aj obhajkyne titulu Nórky. Zvyšných dvanásť účastníkov vzíde z kvalifikácie.

Slovenky figurovali pri žrebe v treťom výkonnostnom koši, z prvých dvoch dostali hádzanárske veľmoci. “Vedeli by sme si predstaviť aj lepšiu skupinu, ale s tým nič nenarobíme. Španielsko a Maďarsko patria v ženskej hádzanej medzi top tímy a vyzerá to tak, že z 1. fázy dostaneme Portugalsko. To sa javí najsilnejšie zo všetkých tímov, ktoré hrajú v nižšej fáze. Takže to bude pre náš tím ďalšia výzva,” reagoval na žreb pre TASR tréner slovenských hádzanárok Pavol Streicher.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Slovenky so Španielskom i Maďarskom, Streicher: Ďalšia výzva

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne v športe

Futbal, hokej

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti