tréner reprezentácie, hádzaná, slovensko
Tréner reprezentácie žien v hádzanej Pavol Streiche, foto:tasr

Slovenky prehrali so Srbskom: Sen o postupe sa vzďaľuje!

Slovenské hádzanárky prehrali v prvom barážovom zápase o postup na MS 2021 so Srbskom 19:26. Na domácej palubovke v Šali držali s favoritom krok iba v prvom polčase, po zmene strán získali Srbky rozhodujúci náskok. Odveta je na programe v stredu v Belehrade (18.00 h).

Najlepšou strelkyňou slovenského tímu bola Barbora Lanczová so šiestimi presnými zásahmi, Srbka Jovana Kovačevićová dala o dva viac. Úspešnejší tím z baráže si vybojuje postup na decembrový svetový šampionát v Španielsku. Slovenky sa naposledy na MS predstavili pred 26 rokmi. Slovenky sa museli na poslednú chvíľu vysporiadať aj s absenciou zranenej Simony Szarkovej. Gólový účet otvorila po 64 sekundách hry Erika Rajnohová, ale Srbky otočili na 2:1 vo svoj prospech a mali k dispozícii aj sedmičku, Lavkovú však vychytala Oguntoyová.

Na druhej strane sa z rovnakej pozície presadila Réka Bíziková a tá istá hráčka v 9. minúte svojim už tretím zásahom zvýšila na 4:2 pred domáce. Srbky kopili technické chyby. Po zmene strán sa Srbky v 33. minúte po presnom zásahu Lavkovej prvýkrát dostali do dvojgólového náskoku (13:11). Cez defenzívu domáceho družstva sa už dostávali viditeľne ľahšie ako v prvom dejstve a Kovačevičová v 42. minúte zvýšila odstup Srbiek už na 18:14.

Kouč Slovenska Streicher reagoval na trojgólovú šnúru oddychovým časom a jeho zverenky štvrťhodinu pred koncom znížili po úspešnej sedmičke strelecky nabudenej Lanczovej na 16:19. Bližšie ako na rozdiel troch gólov sa však už k súperkám nedokázali dostať. Naopak, Srbky sériou troch zásahov zvýšili v závere svoj náskok na sedem gólov a vytvorili si výbornú východiskovú pozíciu pred odvetou na domácej pôde.