eReport.sk
Reprezentácia SR, foto:tasr

Slovenky prehrali s Maďarkami, nádej na postup však stále žije!

Slovenské basketbalové reprezentantky prehrali vo štvrtkovom stretnutí H-skupiny kvalifikácie ME s Maďarkami 57:65. Naďalej však majú šancu zabojovať o dvanástu účasť na kontinentálnom šampionáte. O všetkom rozhodne záverečný zápas, zverenky Juraja Suju v Piešťanoch ešte nastúpia v sobotu o 17.30 h proti Holanďankám.

Foto: tasr

Sumár zápasu:

Dôležitosť tohto duelu bolo cítiť už od úvodnej sekundy, oba tímy nasadili vysoké tempo a aj tvrdú hru. Dlhé minúty bola hra vyrovnaná, no neskôr prišiel mierny trhák Maďariek. Mohla za to vyššia efektivita streľby, deviatimi bodmi v sérii sa dostali do vyššieho vedenia. Slovenské družstvo na to ideálne zareagovalo, zrýchlilo hru a nasadením Dudášovej so Slamovou sa rýchlo vzchopilo. Druhej menovanej patril záver prvej štvrtiny, svojimi bodmi otočila stav zápasu na 22:19. Druhá 10-minútovka sa pre SR nezačala ideálne, Maďarsko sa opäť odtrhlo a Slovenky sa odmlčali bodovo takmer na štyri minúty.

Dve hráčky ťahali Maďarsko

Už keď sa opäť schyľovalo k ďalšiemu obratu, prišli na hosťujúcej strane chvíle Határovej s Goreeovou. Práve tieto dve individuality ťahali maďarský tím, Slovenky na to nemali odpoveď a do polčasovej prestávky sa išlo za výrazne nepriaznivého stavu – 31:42. Prestávka domácim evidentne pomohla, badateľné to bolo už od úvodnej minúty. Aktívnejší pohyb, výrazne vyššia agresivita a najmä zlepšená obrana, to všetko zvyšovalo šance, aby mohlo Slovensko pomýšľať na úspech v zápase. Krok po kroku znižovalo manko, v 8. minúte tretej štvrtiny prehrávalo už len rozdielom jedného útoku – 40:43. Pred záverečnou časťou svietil na tabuli stav 42:45.

Zápas zo strany na stranu

V úvode štvrtej štvrtiny prišli dôležité okamihy, najskôr Slamová trojkou vyrovnala a o niekoľko chvíľ tiež trojkou poslala svoj tím po dlhom čase do vedenia – 48:47. Od tohto momentu sa začal nový zápas, tímy si vymieňali vedenie ako na bežiacom páse. Opäť však prišli chvíle Maďarska, Fegyvernekyová dôležitými bodmi vybojovala pre svoj tím víťazstvo. Slovensko v závere zariskovalo, ale zvrátiť duel už na svoju stranu nedokázalo.

Kvalifikácia ME 2021 – H-skupina:

SLOVENSKO – Maďarsko 57:65 (31:42)
Zostava a body Slovenska:
Dudášová 9, Bálintová 7, Oroszová 6, Jurčenková a Praženicová po 2 (Slamová 13, Páleniková 8, Remenárová a Sujová po 4, Moravčíková 2)
Najviac bodov Maďarska: Határová 25, Fegyvernekyová 13, Goreeová 11.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne v športe

Politika

Celebrity