Hráči ŠK Slovan, foto:instagram

Slovan v závere zápasu rozhodol o víťazstve nad Žilinou

V utorňajšom zápase 18. kola Fortuna ligy medzi Slovan Bratislava a MŠK Žilina bol drámou až do konca. Slovan hral o prezimovanie na vrchole tabuľky ligy a Žilina o dobehnutie unikajúcej dvojky.

Futbalisti ŠK Slovan Bratislava prezimujú na čele tabuľky Fortuna ligy s päťbodovým náskokom pred Dunajskou Stredou. Rozhodol o tom záverečný duel jesenného kola sezóny 2020/2021, v ktorom „belasí“ na Tehelnom poli zdolali MŠK Žilina 3:2.

ŠK Slovan Bratislava – MŠK Žilina 3:2 (0:1)
Góly: 48. Daniel, 65. Daniel, 90.+4 Ratao – 38. Bernát, 84. Fazlagič

Pred zápasom vedenie domáceho klubu poďakovalo čiarovému rozhodcovi Michalovi Tomčíkovi, pre ktorého to bol posledný zápas v kariére. Prvú šancu mal Daniel, ale obrana hostí jeho pokus zblokovala. Slovan mal od začiatku loptu častejšie na kopačkách, kombinoval po krídlach i stredom. Žilinčania mali dobrú príležitosť v 32. minúte, keď Paur zhruba z 18 metrov tesne minul bránu Greifa po strele z priameho kopu. O šesť minút neskôr však hostia po ďalšej akcii viedli, keď Bernát poslal loptu nádherne z voleja za chrbát Greifa po centri Ďuriša.

Po prestávke sa domáci dočkali v 48. minúte a opäť to bol krásny gól. Nonov center si na prsia spracoval Daniel a následne zakončil do ľavej hornej časti Petrášovej brány. Otvorený futbal pokračoval, vzápätí mohol ísť do vedenia Slovan, lenže Petráš vychytal koncovku Rataa a aj následnú dorážku De Marca. Krídelník Slovana Daniel v 65. minúte svojim druhým gólom poslal Slovan do vedenia, keď loptu zblízka poslal za Petráša. Greif potom skvelým zákrokom zmaril vyrovnanie Kiwiorovi a gól nepadol ani po rýchlom brejku Čavriča, domáci útočník trafil iba pravú žrď. Výborný futbal sa hral aj naďalej. V 85. minúte najskôr vyrovnal na 2:2 Fazlagič, ale posledné slovo mal napokon Ratao, ktorý v 4. minúte nadstaveného času rozhodol o triumfe Slovana.