Hráči Slovana, foto:ig/škslovan

Slovan si poradil s Michalovcami. Dunajská Streda sa naďalej trápi!

Futbalisti Slovana Bratislava zdolali v domácom zápase 4. kola Fortuna ligy MFK Zemplín Michalovce 3:1. „Belasí“ majú po troch odohratých zápasoch plný počet 9 bodov a sú na čele tabuľky.

V Senici sa hral útočný zápas so šancami na oboch stranách. Do prvej sa dostali hostia v 9. minúte, keď Andzouana prešiel cez Svobodu až pred brankára Ravasa, ten nohami loptu vyrazil. Do prvého zakončenia sa dostali domáci v 18. minúte, keď po nakopnutej lopte strelil do bočnej siete Twardek. Seničania čoraz viac vystrkovali rožky a v priebehu 10 minút sa dostali do troch šancí. V 26. minúte po akcii Dudu a centri Šimčáka netrafil loptu Sukisa. Do výbornej streleckej pozície sa dostal v 32. minúte po ďalšej akcii Dudu a prihrávke Twardeka obranca Svoboda, lopta po jeho strele však našla len obrancu Ciganiksa a bol z toho len rohový kop.

O päť minút po rohu Dudu a zakončení Sukisu výborne zasiahol Jedlička a loptu vykopol. Do polčasu sa dostali do dvoch zakončení aj hostia. Po rýchlom protiútoku prestrelil bránku z 10 metrov Ciganiks a pred odchodom do kabín mohol padnúť gól po centri Divkoviča, no Nicolaescu loptu poslal tesne vedľa pravej žrde. V úvode druhého polčasu mali loptu na kopačkách hostia, Seničania sa iba bránili. V 56. minúte sa dostal pred brankára Ravasa Divkovič, no mieril len do bočnej siete. Ďalší strelecký pokus mali hostia až v 72. minúte, lopta po strele Nicolaesca letela vedľa.

DAC sa na začiatku sezóny trápi – Foto: tasr

Otvoriť skóre v 74. minúte mohol Moumnou, ale nastrelil iba žrď. V posledných 15 minútach sa osmelili smerom dopredu aj Seničania, viackrát podkúrili obrane hostí a dostali sa aj do vedenia. V 75. minúte ešte nepríjemnú strelu Sukisu Jedlička vyrazil na roh, no o tri minúty Sukica vybojoval loptu so stopérom Kružliakom, prihral striedajúcemu Grékovi Niarchosovi a ten loptu jemne tečoval za Jedličkov chrbát. Záhorákom tento gól vlial sily do ďalšieho boja.  Veľkú šancu mal v Sukisa, keď bol sám na päťke, no mieril vedľa.

Mohlo by vás zaujímať:

1. Marcel Merčiak, zaživa ťažké chvíle
  2. Fanúšikovia Brentfordu plakali po výhre nad Arsenalom

Onedlho ďalšiu Šimčákovu strelu z rohu pokutového územia Jedlička vyrazil na ďalší roh. V samom závere sa snažili hostia aspoň o vyrovnanie, zakončenie Dimuna hlavou išlo nad bránu, no zo šťastného vyrovnávajúceho gólu sa radovali v závere nadstaveného času, kedy po centri Moumoua sa hlavou presadil Sharani a šťastne prekonal brankára Ravasa.