hráči Slovana ďakujú fanúšikom po zápase
Hráči Slovana ďakujú fanúšikom po zápase, foto:tasr

Slovan remizoval so silným Olympiakosom, Weiss: Hráčov som pochválil

Futbalisti ŠK Slovan Bratislava remizovali v odvetnom zápase play off Európskej ligy s Olympiakosom Pireus 2:2 a nepostúpili do skupinovej fázy. V prvom zápase zvíťazil Olympiakos na domácom ihrisku 3:0.

V pohárovej Európe nekončia

Slovan si zahrá skupinovú fázu Európskej konferenčnej ligy, jej žreb je na programe v piatok o 13.30 v Istanbule. V odvete sa ako prví tešili z gólu Gréci, keď v 33. minúte Youssef El Arabi prekonal Chovana, to už hral Slovan bez vylúčeného Vernona De Marca. „Belasím“ sa napriek tomu podarilo vyrovnať v 42. minúte zásluhou Ezekiela Hentyho. Po prestávke hostia pridali druhý gól po presnej strele Henryho Onyekurua, konečné slovo mal domáci Andre Green.

FOTO ZO ZÁPASU ŠK SLOVAN – OLYMPIAKOS NÁJDETE V GALÉRII

Bol to posledný Strelcov zápas, tvrdí Weiss

Nešťastne sme vstúpili do zápasu, chceli sme byť aktívni, zabrzdila nás červená karta, bola to nešťastná situácia. Ale chalanov som pochválil. Takto sa má hrať v pohároch, výkon sa mi páčil. Hráčom som povedal, aby hrali tak, aby mohli byť po zápase spokojní a myslím si, že aj môžu byť. Dávid Strelec odohral v Slovane posledný zápas, zajtra by mal odísť do Spezie. Namiesto neho by sme chceli Mráza,“ ohodnotil výkon svojich zverencov Vladimír Weiss.