Dávid Strelec v drese Slovana, foto:instagram

Slovan porazil Zlaté Moravce vďaka Strelcovi, sú na čele tabuľky

Futbalisti ŠK Slovan Bratislava sa po nedeľňajšom víťazstve 2:1 nad ViOnom Zlaté Moravce vrátili na prvé miesto tabuľky Fortuna ligy o skóre pred FC DAC 1904 Dunajská Streda. O výhre úradujúceho majstra v súboji 14. kola najvyššej domácej súťaže rozhodol po zmene strán striedajúci útočník David Strelec.

ŠK Slovan Bratislava – FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble 2:1 (1:0)
Góly: 17. De Marco, 66. Strelec – 56. Ďubek. Rozhodovali: Glova – Vorel, Perát, ŽK: Bajrič, Holman – Grozdanovski,

Slovan sa od úvodných minút zahryzol do súpera, ktorého potreboval zdolať, aby sa vrátil na prvé miesto ligovej tabuľky. Naštartovať ho mal presný zásah De Marca v 17. minúte, ktorý sa presadil hlavičkou po rohovom kope Nona. ViOn však v ďalšom priebehu prvého polčasu kládol majstrovi tuhý odpor a nedovolil mu odskočiť na rozdiel dvoch gólov. Naopak, v 26. minúte neboli hostia ďaleko od vyrovnania. Balajov priamy kop vyrazil Greif na bránkovej čiare a dobiedzajúceho Menicha v poslednej chvíli odzbrojil De Kamps. Sympaticky hrajúci hostia vyrovnali v 56. minúte zásluhou striedajúceho Ďubeka.

Dlho sa však netešili. Aj domáci tréner vytiahol svojho „žolíka“ Strelca, ktorý sa mu už po niekoľkých sekundách pobytu na ihrisku odvďačil za dôveru gólom na 2:1. ViOn sa v závere pokúšal o vyrovnanie, napokon si však z Tehelného poľa odviezol tesnú prehru, po ktorej figuruje v tabuľke na solídnej 5. priečke.