eReport.sk
Hráči ŠK Slovan, foto:škslovanofficial

Slovan odštartoval prípravu, Senica s novou posilou

Futbalisti majstrovského ŠK Slovan Bratislava odštartovali v utorok prípravu na jarnú časť sezóny s nezmeneným kádrom. Nezmenil sa ani hlavný cieľ, ktorým je zisk tretieho titulu vo Fortuna lige za sebou.  Slovenský futbalový stredopoliar Dávid Guba sa stal novou posilou FK Senica. S fortunaligistom podpísal dvojročný kontrakt.

Káder sa v porovnaní s jeseňou nezmenil, s mužstvom trénujú všetci hráči s výnimkou tých, ktorí sú v domácej karanténe: „Aj vzhľadom na ekonomickú situáciu, ktorá nás ako najväčší slovenský klub výrazne zasiahla, neplánujeme žiadne väčšie príchody. Skôr pracujeme na odchodoch či riešeniach pre hráčov, ktorí majú nižšiu minutáž. Uvedomujeme si, že prestupový trh je možnosťou náhrady ekonomických škôd a prípadného speňaženia hráčov. Uvidíme, ako sa situácia vyvinie, aký bude na trhu záujem a čo sa nám podarí zrealizovať. Máme veľmi široký káder, čo je aj ekonomický náročné, preto sme otvorení diskusiám. Nehovorím však o žiadnom výpredaji, aj do jari vstúpime so silným mužstvom.”

Prípravu odštartovala tiež marocký krídelník Moha, o ktorého budúcnosti sa špekulovalo v minulých týždňoch: “Má s nami platný kontrakt a je súčasťou kádra. Pricestoval do Bratislavy a začal s nami zimnú prípravu. Uvidíme, ako sa vyvinie jeho situácia. Momentálne je naším hráčom a je len na ňom, či si výkonmi a prístupom opäť vypýta miesto v zostave. Podobne ako pri ďalších hráčoch platí, že ak príde zaujímavá ponuka, budeme na ňu reagovať a rokovať,” povedal Kmotrík ml. a vyjadril sa aj k prípadnému transferu brankára Dominika Greifa: „Budeme reagovať na vývoj na trhu. V prípade, že príde výhodná ponuka pre klub i hráča, sme ochotní sa o nej baviť a nájsť čo najlepšie riešenie pre všetky strany. S Dominikom však máme podpísaný kontrakt, platný do leta 2023, takže ešte nie sme pod tlakom toho, že by vstupoval do poslednej sezóny svojej zmluvy.”

Zdroj:tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Futbal

Aktuálne v športe

Politika

Správy

Celebrity

Šport