Martin Feherváry so spoluhráčmi, foto:tasr

Slovákom sa v NHL darilo: Tatar pomohol gólom k výhre nad Arizonou, gól dal aj Fehérváry

V 14-zápasovom programe zámorskej NHL v noci na stredu sa strelecky presadili dvaja slovenskí hokejisti. Obranca Martin Fehérváry prispel k vysokému triumfu domáceho Washingtonu nad Philadelphiou 9:2 jedným gólom. Útočník Tomáš Tatar sa podieľal na víťazstve New Jersey Devils 6:2 na ľade Arizony tiež jedným gólom.

Gól zaznamenal i Fehérváry

Fehérváry dosiahol ôsmy presný zásah v ročníku, odohral takmer 20 minút a zapísal si aj tri plusové body. Capitals vyhrali štvrtýkrát za sebou, už 46. gól v sezóne strelil ruský útočník Alexander Ovečkin. Tatar dosiahol pätnásty gól v sezóne, na ľade strávil vyše 14 minút, do štatistík si zapísal aj dve strely a dve trestné minúty.

New York Islanders doma zdolali Pittsburgh 5:4 po nájazdoch a oddialili mu istotu play off. V domácom drese odohral obranca Zdeno Chára takmer 23 minút a zaznamenal jeden plusový bod aj štyri strely na bránku. Obhajca Tampa Bay prehrala na ľade Dallasu 0:1, slovenský obranca hostí Erik Černák odohral vyše 19 minút. V domácom drese sa z výhre tešil útočník Marián Studenič, ktorý hral vyše 8 minút. Vancouver v bránke bez Jaroslava Haláka zvíťazil na domácom ľade nad Vegas 5:4 po predĺžení.