eReport.sk
Igor Zelenay a Filip Polášek, foto:tasr

Slovákom proti Čile pomôže aj Polášek, Tóth: Filip sa teší na návrat

Kvinteto slovenských tenistov Norbert Gombos, Alex Molčan, Lukáš Klein, Filip Polášek, Igor Zelenay figuruje v nominácii na duel 1. svetovej skupiny Davisovho pohára proti Čile. Hrať sa bude 17.-18. septembra na tvrdom povrchu GreenSet Comfort v bratislavskom NTC. Víťaz zápasu postúpi do kvalifikácie o postup na budúcoročný finálový turnaj.

Čile má v tíme hviezdneho hráča

Čiľania pricestujú na Slovensko aj s devätnástym hráčom svetového rebríčka ATP Cristianom Garinom. Okrem neho sú vo výbere juhoamerického tímu Alejandro Tabilo, Marcelo Tomas Barrios Vera, Nicolas Jarry a Matias Soto. Úvodné piatkové dvojhry odštartujú o 17.30 h. V sobotu od 15.30 sú na programe štvorhra a záverečné single. Hlavným rozhodcom bude Švajčiar Andreas Egli, v úlohe empajrových arbitrov sa predstavia Grékyňa Eva Asderakiová-Mooreová a Brit Robert Balmforth.

Premiéra nového kapitána

Kapitán slovenského tímu Tibor Tóth zažije proti Čile premiéru v tejto funkcii. Nový šéf daviscupovej lavičky už má predstavu o tom, kto by mohol nastúpiť v úvodných dvojhrách a vo štvorhre. „Alex Molčan urobil v tomto roku obrovský progres, čo potvrdil postupom do 3. kola US Open. Podáva dlhodobo kvalitné výkony. Z našich singlistov má najlepšiu formu. Noro Gombos mal lepšie výsledky na antuke ako na harde, no v hale sa mu darí,” zdôraznil Tóth.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Počas zápasu vtrhlo na ihrisko komando úradníkov!
  2. Pavol Demitra po ukončení kariéry

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Slovákom proti Čile pomôže aj Polášek, Tóth: Filip sa teší na návrat

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Tenis

Aktuálne v športe

Politika

Správy

Celebrity

Šport