eReport.sk
Slovenská 20, foto:tasr

Slováci sú už v Edmontone, časť batožiny zostala vo Viedni

Dvadsaťsedem hodín trval presun slovenskej hokejovej reprezentácie do 20 rokov zo zvolenskej “bubliny” do izolácie v dejisku juniorských MS v Edmontone. Drobné peripetie sprevádzali výpravu len na viedenskom letisku, kde takmer štyri hodiny čakala na odlet špeciálu spolu s reprezentáciami Česka a Rakúska.

Ďalších pätnásť hodín strávila na palube s dvoma zastávkami v Reykjavíku a Goose Bay, kým šťastlivo, v nedeľu hodinu pred polnocou miestneho času, pristála na edmontonskom letisku.
Z Viedne mali tri stredoeurópske juniorské výpravy odletieť v nedeľu o trinástej. Takmer štvorhodinové zdržanie zapríčinili problémy s umiestňovaním početnej a ťažkej batožiny do podpalubia tak, aby boli dodržané všetky letové protokoly. Napokon sa do lietadla nepodarilo nabaliť všetok náklad. „Osobné batožiny nikomu nechýbajú. Ani sprievodný hokejový náklad, ktorý sme potrebovali dopraviť do Edmontonu” povedal manažér.

Videli sme, že z letiska ho viezli priamo na štadión. Časť batožiny však zostala vo Viedni. Najmä desiatky hokejových vakov, medzi nimi aj naše. Mám informáciu, že organizátori šampionátu v súčasnosti riešia ich prepravu do Edmontonu,” uviedol po prílete pre hockeyslovakia.sk manažér slovenskej výpravy Tomáš Pšenka. Už v priestoroch edmontonského letiska absolvovali reprezentanti SR i členovia realizačného tímu prvé PCR testovanie na koronavírus.

Zdroj:tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Hokej

Tipos liga

Aktuálne v športe

Politika

Správy

Celebrity

Šport