eReport.sk
Zásah Národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii. Foto: fb/polícia

Slováci sa nabalili na Ukrajincoch! Ako im “turisti” garantovali tučné zisky?

BRATISLAVA – Obvinení pôsobili ako konatelia rôznych spoločností so sídlom v Žiline. Pre Ukrajincov, ktorí mali záujem pracovať na Slovensku, organizovali nábory. Ako priblížil hovorca, cudzinci sa na územie SR presúvali na základe inštrukcií sprostredkovateľov individuálne ako turisti.

Dvaja Slováci mali od októbra 2018 až do súčasnosti nelegálne zamestnať najmenej 50 cudzincov z Ukrajiny so ziskom minimálne 170.000 eur. Alenu J. a Stanislava T. obvinili zo zločinu prevádzačstva, v prípade dokázania viny im hrozí trest dva až osem rokov odňatia slobody. Stíhaní budú na slobode. Informoval o tom hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka.

Využívali výnimku z vízovej povinnosti

Obvinení pôsobili ako konatelia rôznych spoločností so sídlom v Žiline. Pre Ukrajincov, ktorí mali záujem pracovať na Slovensku, organizovali nábory. Ako priblížil hovorca, cudzinci sa na územie SR presúvali na základe inštrukcií sprostredkovateľov individuálne ako turisti. Využívali pritom výnimku z vízovej povinnosti, hoci už na Ukrajine vedeli, že idú pracovať do podniku v Žiline, poznali približnú náplň práce aj hodinovú odmenu. Po príchode na Slovensko ich mali obvinení ubytovať, najčastejšie v ubytovni v Žiline.

Polícia zaistila mobily, počítače aj účtovníctvo

Počas štvrtkovej policajnej akcie v okrese Žilina vykonala polícia dve domové prehliadky, dve prehliadky firiem a prehliadku motorového vozidla. Zaistila mobily, počítače, účtovníctvo, rôzne poznámky a ďalšie veci, ktoré súviseli s trestnou činnosťou.

AKTUÁLNE: PROTIIMIGRAČNÁ POLÍCIA ZASAHUJE NA VIACERÝCH MIESTACH V ŽILINE

Uverejnil používateľ Polícia SR – Žilinský kraj Štvrtok 19. novembra 2020

Zdroj: tasr, fb/polícia

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Slováci sa nabalili na Ukrajincoch! Ako im “turisti” garantovali tučné zisky?

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti