eReport.sk
Slovenská reprezentácia, foto:instagram

Slováci odleteli do ČR bez Dudu, Škriniar: „Hráme o záchranu”

O zotrvaní alebo zostupe slovenských futbalistov v B-divízii Ligy národov 2020/2021 sa v stredu 18. novembra rozhodne na diaľku. Slováci sa v súboji dvoch účastníkov budúcoročného EURO predstavia v Česku a na záchranu nutne potrebujú vyhrať. Súčasne im však musí “pomôcť” aj Škótsko v dueli v Izraeli, kde nesmie prehrať. Česi aj Škóti majú o motiváciu tiež postarané, keďže stále bojujú o prvé miesto v 2. skupine zaručujúce postup do elitnej A-divízie.

Lídrom tabuľky je stále Škótsko, ktoré v nedeľu prehralo v Trnave 0:1. Ale už len o jeden bod pred Čechmi, ktorí zdolali v rovnaký deň Izrael v Plzni 1:0. Tréner SR Štefan Tarkovič po nástupe na post po Čechovi Pavlovi Hapalovi zaznamenal dve víťazstvá. V severoírskom Belfaste po triumfe 2:1 po predĺžení si Slováci vybojovali druhý postup na finálový turnaj ME za sebou. So Škótmi zasa oživili nádej na záchranu.

„Musíme dobre zregenerovať, samozrejme po vyhratom zápase sa regeneruje lepšie, keďže psychika aj mentálne nastavenia budú lepšie. Zápasy s Českom sú stále derby zápasy, teraz budeme hrať o záchranu.V kádri je dostatok hráčov, donominovali sme Ivana Schranza, uvidíme, ako to bude s Tomášom Hubočanom. Uvidíme, komu dáme príležitosť. Prístup hráčov proti Škótom mi dáva pocit, že je to na dobrej ceste,” povedal pre web SFZ 47-ročný Tarkovič

Zdroj:tasr.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Futbal

Aktuálne v športe

Politika

Správy

Šport