eReport.sk
Tréner SR Petrovický, foto:instagram

Slováci kompletne negatívni, môžu trénovať v edmontonskej bubline

Slovenskí hokejoví reprezentanti do 20 rokov sa po štvordňovej izolácii môžu zapojiť do tréningového procesu v edmontonskej “bubline”. Zelenú im dali viacnásobné negatívne výsledky PCR testov na koronavírus u všetkých 40 členov výpravy, ktorá sa v metropole Alberty pripravuje na nadchádzajúce juniorské MS.

Z viac ako dvetisíc testov, ktoré zdravotnícki pracovníci od 13. decembra v “bubline” vykonali, bolo zatiaľ 10 pozitívnych. Osem z toho v tíme Nemecka, súpera SR v základnej A-skupine MS, ďalšie dva pozitívne prípady sa vyskytli v realizačnom tíme Švédska. Medicínsky tím organizátorov podujatia, pozostávajúci z piatich kanadských a medzinárodných lekárskych expertov, po konzultácii s poprednou zdravotníckou inštitúciou AHS v provincii Alberta predĺžil karanténu pozitívne testovaným výpravám.

foto:instagram SZLH

Nemecká musí zostať v izolácii do 24. decembra, švédska do 21. decembra. Výnimku majú hráči a členovia realizačných tímov, ktorí v nedávnom čase prekonali ochorenie COVID-19 a nie sú infekčnou hrozbou pre ostatných. Z vyššie uvedených dôvodov upravia organizátori šampionátu aj program prípravných zápasov. Slovenskej juniorskej reprezentácie sa zmeny nedotknú. Naďalej platí, že 22. decembra o 3.30 SEČ nastúpi proti Rusku a 23. decembra o 20.00 SEČ proti Rakúsku.

Zdroj:tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Hokej

Tipos liga

Aktuálne v športe

Politika

Správy

Šport