eReport.sk
Peter Pellegrini (Hlas-SD), foto:tasr
predseda NR SR Peter Pellegrini (Hlas-SD), foto:tasr

PRIESKUM Ľudia v tom majú jasno: Slováci chcú za prezidenta Pellegriniho!


V prvom kole prezidentských volieb by v druhej polovici januára získal najviac hlasov Peter Pellegrini s podporou 38,1 percenta. S druhým najväčším počtom hlasov by s ním do druhého kola volieb postúpil Ivan Korčok (35,6 percenta).

Slováci chcú za prezidenta Pellegriniho

V druhom kole by získal Pellegrini 54,2 percenta a Korčok 45,8 percenta hlasov. Vyplýva to z prieskumu agentúry Focus pre reláciu TV Markíza Na telo.

Tretí Harabin a za ním Kubiš

Na treťom mieste by v prvom kole volieb skončil Štefan Harabin s podporou 10,9 percenta. Ján Kubiš by získal 4,9 percenta hlasov. Andrej Danko by oslovil 3,3 percenta. Miroslav Radačovský by dostal 2,4 percenta a Krisztián Forró 2,3 percenta. Pod jedno percento by získali Ján Drgonec (0,9 percenta), Beáta Janočková (0,6 percenta), Peter Kuťka a Marta Čurajová (zhodne po 0,5 percenta) .

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Peter Pellegrini
  2. Získajú podporu poslancov?
  3. Sobotné dialógy - Anna Vargová

Vysoká volebná časť

Volebná účasť by dosiahla 63 percent. Voliť by nešlo 14,3 percenta opýtaných a 22,7 percenta respondentov nevie, či by prišlo k volebným urnám. Prieskum sa realizoval na reprezentatívnej vzorke 1015 respondentov v období od 16. do 23. januára 2024.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

PRIESKUM Ľudia v tom majú jasno: Slováci chcú za prezidenta Pellegriniho!

Odoberať
Upozorniť na
7 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: