eReport.sk
Foto: shutterstock

Slobodne do Maďarska: Stačí splniť jednu podmienku

AKTUALIZOVANÉ – Občania Slovenskej republiky a Maďarska, ktorí boli zaočkovaní proti novému druhu koronavírusu, môžu od stredy voľne cestovať medzi oboma krajinami, oznámil na Facebooku šéf maďarskej diplomacie Péter Szijjártó.

Minister pripomenul, že v uplynulých týždňoch často rokoval so slovenským rezortným kolegom Ivanom Korčokom s cieľom čo najskôr umožniť zaočkovaným občanom voľne cestovať, aby sa tak “opäť stretli rodiny, priatelia a spoločenstvá”. „Rokovania v utorok popoludní priniesli výsledok – slovenská strana oficiálne oznámila, že s návrhom súhlasí,” dodal Szijjártó.

Slovenský štátny tajomník ministerstva zahraničných vecí Martin Klus pred stredajším rokovaním vlády priblížil, že vstup ľudí z Maďarska na Slovensko bude podmienený dodatkom k očkovaciemu preukazu. Ten musí obsahovať informáciu, kedy bola osoba zaočkovaná. Maďarsko uznalo slovenský očkovací certifikát bez pripomienok, podotkol Klus.

Maďarsko má od 1. septembra 2020 podmienku, že do krajiny môžu vstúpiť len ľudia s maďarským občianstvom alebo potvrdením o pobyte. Klus preto očakáva, že Maďarsko zjednoduší režim pre prichádzajúcich ľudí.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Šport