eReport.sk
Peter Pellegrini, foto: tasr

Slávny tenorista prehovoril o vzťahu s Pellegrinim. Spája ich spoločná láska

Silvestrovský výlet na operu do Drážďan zrejme vyjde expremiéra Petra Pellegriniho poriadne draho. Predstavitelia terajšej vlády mu odkazujú, že papalášske maniere a súkromné návštevy za štátne peniaze mu nebudú tolerovať a musí zaplatiť vyše 9 000 eur za cestu. Šéf Hlasu odmieta, že by to bola súkromná návšteva a argumentuje, že do Nemecka išiel reprezentovať Slovensko na pozvanie slávneho a medzinárodne uznávaného slovenského tenoristu Pavla Bršlíka. Ten pre eReport prezradil, že to nebola prvýkrát čo Pellegriniho niekam pozval.

Silvester 2019 uvádzali v Drážďanoch operetu Zem úsmevov od Franza Lahára kde bol hlavnou speváckou hviezdou slovenský fenomén Pavol Bršlík, v zahraničí používajúci priezvisko Breslik. V tento deň zavítal do Nemecka expresne aj vtedajší premiér Peter Pellegrini, vládny špeciál dal objednať len niekoľko hodín pred odletom. Jeho „výpravu“ sprevádzali aj ďalšie nezrovnalosti. Medzi uzneseniami vlády totiž chýba záznam, že by takúto služobnú cestu absolvoval a rezort vnútra nemá údaje ani o tom kde expremiér a jeho ochranka v Drážďanoch spali.

Pellegrini: Podporil som tenoristu

Podľa Pellegriniho to však bola služobná cesta, ale ak sa ukáže, že nie, je ochotný náklady na dopravu zaplatiť. Rezort vnútra ministra Romana Mikulca ich vyčíslil na sumu 9904 eur. „Ja ako premiér som podporil svojou účasťou jedného z najlepších slovenských tenoristov na slávnostnom podujatí, vysielanom v priamom prenose nemeckou verejnoprávnou televíziou. Iná ako letecká doprava nebola možná, keďže na druhý deň ráno som už absolvoval množstvo oficiálnych podujatí k výročiu vzniku Slovenskej republiky, vrátane svätej omše,“ snažil sa vysvetliť Pellegrini.

Pozval ho viackrát

Nebola to však jediné pozvanie, ktoré adresoval slovenský spevácky klenot premiérovi a dokonca to nie je ani prvé pozvanie, ktoré predseda Hlasu prijal. Pavol Bršlík eReportu priznal, že Petra Pellegriniho spoznal pri hudobnom predstavení. „My sme sa spoznali na jednom koncerte v Slovenskom národnom divadle a som mu povedal, že keď bude mať čas, nech príde,“ priblížil a dodal, že premiér ho bol podporiť už na Slovensku. „Viackrát som ho pozýval, keď som mal krst CD v  Moyzesovej sieni, tak bol tam expremiér tiež. To bola tiež oficiálna návšteva,“ prizvukoval Bršlík pričom hovoril o koncerte z novembra 2019 keď spolu s klavírnym sprievodom Amira Katza spieval vokálne čísla Franza Schuberta.  

Spája ich láska

Tenorista sa netají tým, že vedie impulzívny život a častokrát sa riadi emóciami. „Lebo tenoristi sú pobláznení ľudia, ktorí keď dostanú nejakú super ponuku, rolu, ktorá sa im páči, tak po nej bez rozmyslu skočia,“ povedal pre portál operaplus.cz pred rokmi Bršlík s tým, že sa často o rolách radil s profesorkou spevu Vlastou Hudecovou.

Okrem lásky k umeniu, zdá sa, spája Bršlík s Pellegrinim aj láska k veľkým poľnohospodárskym strojom. Expremiér sa svojou vášňou k traktorom viackrát pochválil aj na sociálnej sieti. Ako každý rok, aj tento som rodičom aj susedom pomohol zasadiť zemiaky,“ chválil sa pred rokmi Pellegrini v statuse s fotkou ako riadi traktor. Zaujímavé, že traktory obľubuje rovnako aj tenorista Pavol Bršlík. Na sociálne sieti má tiež video ako riadi mašinu v interiéri divadla.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Slávny tenorista prehovoril o vzťahu s Pellegrinim. Spája ich spoločná láska

15 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti