eReport.sk
Juraj Jakubisko s manželkou Deanou, foto: profimedia

Juraj Jakubisko nevychádzal mesiace z domu. Opäť skončil v nemocnici!

Režisér Juraj Jakubisko (82) nebol od začiatku pandémie videný na verejnosti. Vzhľadom k svojmu veku i zdravotnému stavu patrí do rizikovej skupiny. Mnoho mesiacov vôbec nevychádzal z domu. Napriek tomu musel ísť do nemocnice. Dôvodom však nebol covid- 19.

Podľa informácií českých médií by mal byť slovenský režisér pod dohľadom lekárov v pražskej nemocnici IKEM. Tam pred niekoľkými rokmi prekonal náročnú operáciu srdca, ktorá mu pravdepodobne zachránila život. Aktuálne ho trápia obličky. Manželka Deana Jakubisková odmietla zverejniť informácie týkajúce sa jeho stavu. „Verím, že mu bude lepšie,“ povedala.

Režiséra trápia problémy s obličkami, foto: profimedia

Počas pandémie dokončoval Juraj Jakubisko očakávanú rozprávku Perinbaba a dva svety. „Rozhodne som sa nenudil. Bola to krásna práca,“ Napriek jeho vysokému veku mu nerobí problém ovládať nové technológie a na internete oceňuje jeho ľahké prepojenie s okolitým svetom.

Pripravovaný film nadväzuje na prvý diel z roku 1985, ktorý sa nielen na Slovensku stal vianočnou klasikou. V tom istom roku, ktorý možno pre režiséra nazvať osudovým, sa oženil i so svojou súčasnou manželkou Deanou Horváthovou. Slovenská herečka kvôli nemu opustila svoju divadelnú kariéru a stala sa režisérovou producentkou. Druhý diel Perinbaby mal ísť do kín tieto sviatky, ale kvôli pandémii museli premiéru odložiť.

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Sledujte nás

Nehanbite sa, ozvite sa. Radi sa stretávame so zaujímavými ľuďmi a nachádzame nových priateľov.