Slovensko vs. V.Británia
Slovensko vs. V.Británia, foto:tasr

Slovensko si pripísalo ďalšie body: Vydrelo víťazstvo nad Veľkou Britániou

Slovenskí hokejoví reprezentanti zvíťazili aj vo svojom druhom zápase na MS v Rige. V nedeľu zdolali Veľkú Britániu tesne 2:1 a v A-skupine im patrí s plným počtom 6 bodov priebežné druhé miesto o skóre za vedúcimi Rusmi.

Zverenci Craiga Ramsayho v stretnutí dominovali, súpera jasne prestrieľali, ale z obrovského množstva šancí využili iba dve. V 25. sekunde otvoril skóre Marek Hrivík a po súperovom vyrovnaní skóroval v 25. minúte Róbert Lantoši, čo sa ukázal byť napokon víťazný gól. Duel nedochytal pre zranenie Branislav Konrád, ktorého po prvej tretine nahradil v bránke Július Hudáček.