Petra Vlhová, foto:tasr

Skvelé umiestnenie Vlhovej! Pódium jej však tesne uniklo

Slovenská lyžiarka a líderka rebríčka Svetového pohára Petra Vlhová sa postavila na trať zjazdu vo švajčiarskom Crans-Montana. Po štarte z 12. pozície si svojou jazdou zabezpečila umiestnenie na najlepších priečkach.

Vlhová s časom 1:10.89 si zabezpečila fantastické štvrté miesto. Na prvú Talianku Goggiovú stráca 0,89 stotín sekundy. Druhá bola česká pretekárka Ester Ledecká a na treťom mieste figurovala Američanka Breezy Johnsonová. Tesne pred štartom slovenskej lyžiarky, museli organizátori podujatia preteky pre silný vietor prerušiť. Trať musela odolávať aj príliš „veľkému“ teplu, ktoré vo švajčiarskom stredisku je. Prerušenie a poveternostné podmienky zrejme spôsobili, že na nie dobrej trati Vlhová stratila cenné sekundy v boji o pódiové umiestnenie.

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová

„Mám veľmi dobrý pocit, dnes sa išlo veľmi dobre, je to môj najlepší výsledok v zjazde, keď som prišla do cieľa bola som veľmi šťastná“ povedala Petra Vlhová v rozhovore pre média po zjazde v Crans-Montana. Vlhová si napokon pripíše cenné body do rebríčka Svetového pohára. Jej najväčšia súperka v bodovaní Michell Gisinová skončila ďaleko za ňou a figuruje predbežne na 16. mieste.