eReport.sk
Paulina Fialková, foto:ig/p.f.

Skvelé preteky Paulíny Fialkovej, vybojovala najlepší výsledok v sezóne

Slovenská biatlonistka Paulína Fialková dosiahla najlepší výsledok v tejto sezóne Svetového pohára. V nedeľných stíhacích pretekoch na 10 km v Novom Měste na Moravě obsadila 9. miesto, za víťazkou Tiril Eckhoffovou zaostala o 1:26,9 minúty.

Prvá ležka vyšla výborne

Jej sestra Ivona obsadila 40. priečku s mankom 3:18,5. Druhá bola Nemka Denise Hermannová (+24 s) a tretia ďalšia Nemka Frederika Preussová (+41,2). Paulína Fialková odštartovala z 25. pozície s odstupom 1:13 za Eckhoffovou. Prvá streľba na ležke jej vyšla na výbornú a posunula sa na 15. miesto. Stopercentnú úspešnosť si zachovala aj na druhej ležke a siahala na výborný výsledok. Veľa mohla napovedať prvá stojka, ktorú opäť zvládla skvelo a zo strelnice odchádzala na piatom mieste s desaťsekudnovým mankom na pódiové priečky.

V poslednej streľbe prišli zaváhania

Nádej jej však zobrala posledná streľba, keď minula dva terčíky. Napriek dvom trestným okruhom  sa udržala v top 10 a dobehla do cieľa na 9. priečke. Svoje tohtosezónne maximum vylepšila o štyri miesta, keď vo februári na MS v slovinskej Pokljuke obsadila v šprinte 13. pozíciu.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne v kategórii

Aktuálne v športe

Politika

Celebrity