Skvelá Petra Vlhová! Slovenka triumfuje v obrovskom slalome v Jasnej!

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová vyhrala obrovský slalom Svetového pohára v Jasnej. V nedeľňajšej súťaži odsunula o 16 stotín na druhú priečku Novozélanďanku Alice Robinsonovú. Pripísala si na konto 19. triumf v SP, z toho piaty v „obráku“. Víťazka prvého kola Mikaela Shiffrinová skončila napokon na tretej priečke.

„Viete, je to veľmi ťažké teraz hovoriť, je to niečo úžasné, každý kto sleduje lyžovanie, vie, že posledné preteky mi nevyšli podľa predstáv a dostala som sa do menšej krízy. Snažila som sa toho veľa zmeniť, príchodom domov, kde som si chcela splniť sen, zajazdiť skvele na domácej trati“, povedala Petra Vlhová v rozhovore pre zahraničné média.

Radosť Petry Vlhovej po pretekoch v Jasnej

Talianka Marta Bassinová obsadila štvrté miesto (+0,96), čo jej stačilo, aby v predstihu získala malý krištáľový glóbus. Petra Vlhová v tejto disciplíne zaknihovala prvé víťazstvo v sezóne, predtým v obrovskom slalome naposledy triumfovala v januári 2020 v talianskom Sestriere.

Petra Vlhová dokázala zvíťaziť dnešný „obrák“ v Jasnej – Foto: tasr

Do rebríčka Svetového pohára si pripísala za obe pódiové umiestnenia v Jasnej cenné body v pretekoch o Krištáľový glóbus, kde stráca na vedúcu Švajčiarku Laru Gutovú-Behramiovú okolo 40 bodov.