eReport.sk

Skutočný hrdina: Minister vnútra ocenil 14-ročného chlapca a profesionálneho hasiča za „hrdinský čin“


Minister vnútra SR Matúš Šutaj Eštok na pôde ministerstva vnútra ocenil medailou za hrdinský čin 14- ročného chlapca z mesta Krásno nad Kysucou a príslušníka Hasičského a záchranného zboru z Bratislavy. Obaja si od ministra vnútra prevzali ceny za výnimočné záchranárske činy, ľudskosť a pomoc druhým.

Skutočný hrdina

Medailu za hrdinský čin odovzdal minister vnútra SR Matúš Šutaj Eštok 14-ročnému chlapcovi, ktorý svojim rozhodným konaním významnou mierou zabránil značnej škode na materiálnych hodnotách tým, že ako prvý začal hasiť požiar bytu v bytovom dome v Krásne nad Kysucou. Ako člen Dobrovoľného hasičského zboru pri požiari bytového domu natiahol požiarnu hadicu z hydrantovej skrine a začal hasiť požiar bytu zvonku z ulice a to až do príchodu profesionálnych hasičov.

Zdroj: ministerstvovnutra

„Nikto z nás nevie, ako by sme sa vo vypätej situácii zachovali a rozhodli my. Prístup štrnásťročného chlapca, ktorý sa úplne sám, s chladnou hlavou rozhodol požiar uhasiť a pritom postupoval správne, je veľkou inšpiráciou nielen pre jeho rovesníkov, ale pre všetkých, ktorí uvažujú nad dobrovoľným hasičským zborom či vstupom do Hasičského a záchranného zboru, pretože chcú pomáhať iným. Nie vždy sú na mieste nešťastia záchranárske zložky ako prvé. Pomoc občana je občas žiaduca a on pomohol, čím prejavil obrovské hrdinstvo,“ povedal minister vnútra SR Matúš Šutaj Eštok.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Ministerka zdravotníctva Zuzana Dolinková (Hlas-SD)
  2. nákup ťažkých nákladných automobilov Tatra
  3. Prezident SR Peter Pellegrini

Ocenený medailou za hrdinský čin bol aj ppráp. Bc. Andrej Drgoň, profesionálny hasič, záchranár hasičskej stanice Radlinského oddelenia prevádzkovo-technického Hasičského a záchranného útvaru hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavy, Krajského riaditeľstva HaZZ v Bratislave, ktorý v čase osobného voľna svojím rozhodným konaním významnou mierou prispel k záchrane života malého 4-ročného dieťaťa, ktoré upadlo do bezvedomia. Poskytol mu prvú pomoc a asistoval záchranárom pri odvoze vrtuľníkom.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Skutočný hrdina: Minister vnútra ocenil 14-ročného chlapca a profesionálneho hasiča za „hrdinský čin“

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: