eReport.sk
Foto: archív

Skoncujte so sebatrýznením už dnes! Afirmácie sú kľúč

Hneď na úvod mám pre vás malú úlohu. Spomeňte si, ako ste sa naposledy sami so sebou rozprávali. Aký vnútorný monológ ste viedli? Nadávali ste si za niečo? Alebo ste sa naopak za niečo pochválili? Napíšte si to na papier. Hneď teraz.

Máte? V poriadku. A teraz si prečítajte tieto vety (najlepšie nahlas) a precíťte ich: 

„Som neschopný/á. Nič mi nejde podľa plánu, nemá to význam. To nezvládnem. Na to nemám. Cítim sa ako troska. Som smoliar/ka. Nič sa mi nedarí.  Mám pocit, že je toho na mňa veľa. Celý život stojí za nič. Len samé trápenie. Jeden problém vyriešim a príde ďalší! Takýto život je skutočne pod psa!”

Máte? Super. Ako ste sa pritom cítili? Aké boli vaše pocity, ako ste si tie vety povedali?

Predpokladám, že to vašu náladu nejak extra nepozdvihlo. Skôr naopak. 

Sila myšlienok je nepopierateľná. Aj samotní vedci už dnes priznávajú, že myšlienky formujú našu fyzickú realitu. To, ako sa so sebou rozprávame vo veľkej miere určuje práve to, kam sa bude náš život uberať.

Vnútorné monológy vedia každý jeden z nás. Neustále sa sami so sebou „rozprávame“. A to formou, ktorú nik počuť nemusí. Hovorí sa tomu aj „vnútorný tréner”. Buď si ten hlások vo vás vychováte tak, že vás bude podporovať, alebo naopak sa stanete sám sebe najväčším nepriateľom.

Mnohí úspešní ľudia po celom svete používajú pri svojom progrese a pozitívnom raste práve afirmácie. Dokážu ich povzbudiť, motivovať a dodať potrebnú silu. Sú  prostriedkom, ale aj zdrojom pre ich pokojnú myseľ. Pozrime sa v nasledujúcich riadkoch na niektoré z nich.

„Môj sen je moja sila. Dokážem to. Verím si a dokážem to!“

Viete, kto by mal byť vašim najväčším fanúšikom pri dosahovaní vašich cieľov a snov? Správna odpoveď znie – vy sami. 

Prestaňte čakať na to, že niekto druhý ocení vaše ambície a nápady. Na realizáciu svojich snov nepotrebujete vždy súhlas a „požehnanie” zvonka. Hovorí sa: „Čo si dokážeš predstaviť, to dokážeš aj zrealizovať.”

Nájdite svoj vnútorný pohon, ktorý vás bude posúvať dopredu aj keď vám vonkajšie okolnosti nemusia práve priať. Vonkajšia motivácia je skvelá vec. Dokáže veci urýchliť a nakopnúť vás. Ale omnoho silnejšia je práve tá vnútorná, ktorá pramení práve z vás. 

Hovorte sami sebe: „Verím vo svoje sny”. A sila celého vesmíru sa spojí, aby vám priniesla do cesty to, čo potrebujete. Jednoducho si to pritiahnete. (O Zákone príťažlivosti si povieme v inom článku.)

 „Som výnimočný človek a každý deň som lepšia verzia samého seba.“

Bez sabalásky to nepôjde. Možno nevyzeráte ako tvár z tituliek časopisov, možno máte vlastnosti, ktoré vás hnevajú. Ale práve to, že ste taký, aký ste, tvorí vašu jedinečnosť a unikátnosť. Rôznorodosť je krásna. Buďme hrdí na to, kým sme a akí sme. 

Pracujte na neustále na sebe a staňte lepšou verziou samého seba. No zároveň verte, že ste skvelí už teraz a majte sa radi za každých okolností. 

„Som šťastný a plne si to zaslúžim.”

Čakáte na zázrak? A viete, kto je strojcom vášho šťastia? Vy sami. Len ak preberiete za svoj život 100-percentnú zodpovednosť, môžu sa v ňom začať diať zázraky.

Každé ráno sa zobuďte s úsmevom na tvári a s vierou, že ste šťastný. Podporte nárast sebadôvery vyhlásením: „Verím si!”, „Verím si!”, „Verím si!”. Povedzte si to za sebou aj viackrát. Pritom vystrite hruď, jemne zdvihnite hlavu. Ako sa pritom cítite? 

Afirmáciou môže byť vlastne akékoľvek pozitívne tvrdenie, ktoré si dlhodobo opakujete, až mu uveríte na úrovni svojho podvedomia. Na to, aby ste si splnili svoje sny a ciele, potrebujú byť vaše pocity zladené s myšlienkami.Telo a myseľ sú ako prepojené nádoby. 

Afirmácie fungujú podľa vzorca: myšlienky – pocity – slová – činy. Až keď je tento reťazec v súlade, dajú sa do pohybu tie zázračné veci vo vašom živote a prinesú vám to vytúžené ovocie.

Ďalšie tipy na pozitívne afirmácie

• Mám hojnosť v každej oblasti môjho života.
• Mám nové a stále lepšie príležitosti ukázať svoj talent.
• Moje zdravie sa zo dňa na deň zlepšuje.
• Všetko ku mne prichádza v ten pravý čas. Som pripravený na skvelý život!
• Som charizmatická/ý a ľahko nadväzujem kontakty.
• Darí sa mi vo všetkom, do čoho sa pustím.
• Každý deň si sám vytváram život, po akom túžim.
• Peniaze ku mne prichádzajú ľahko a v čoraz väčších množstvách.

Kedy afirmácie zaručene nefungujú?

Môžete si síce každé ráno do zrkadla hovoriť: „Som stále štíhlejší a rastú mi svaly”. Avšak pozitívne ladená afirmácia je len jedna časť toho zázraku. Tou druhou, veľmi dôležitou časťou a akýmsi bratom afirmácie je AKTIVITA, čo znamená uviesť veci do pohybu svojim vlastným pričinením. Pretože, práve akcia následne vyvoláva reakciu.

Ak nezmeníte životný štýl, stravovanie a pohyb, nestane sa vôbec nič. A nebude to veru tým, že afirmácie nefungujú. Nakopnite sa pri cvičení napríklad afirmáciou: „Cvičenie ma baví a robím ho s ľahkosťou.” Uvidíte ten rozdiel v pocite a následnom prístupe, v porovnaní s myšlienkou: „Neznášam cvičenie!“

Afirmácie nie sú čarovné formulky, ani zaklínadlá. Sú však skvelými pomocníkmi. Dokonca dokážu znížiť v našom tele hladinu stresu a keď sa uvoľníme, zmení sa náš prístup ku všetkému. Dokážeme konať s väčšou ľahkosťou a sebavedomím. A práve to prináša zázraky…

Idete do toho? Ak áno, tak si hneď teraz napíšte svoje 3 afirmácie. Neodkladajte to na neskôr. Poďte do akcie. TERAZ. A opakujte si ich každý deň, aspoň 30 dní po sebe, kým si z toho nevybudujete stály návyk. Malými krokmi k veľkým výsledkom!


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Skoncujte so sebatrýznením už dnes! Afirmácie sú kľúč

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti