eReport.sk
Ilustračné foto: tasr

Skončil sa zákaz vychádzania, otvárajú sa školy, majú sa aj kultúrne podujatia

Od dnes neplatí od 17. decembra 2021 nariadený nočný zákaz vychádzania. Obnovuje sa vyučovanie v školách a mali by sa tiež uvoľniť podmienky organizovania kultúrnych podujatí.

V platnosti však ostávajú všetky doterajšie opatrenia, ktoré sa týkajú obchodov, prevádzok služieb, hotelových zariadení, lyžiarskych stredísk či cestovania v diaľkových linkách. Takisto je stále platný núdzový stav a zákaz zhromažďovania nad šesť osôb okrem členov spoločnej domácnosti.

Ministerstvo zdravotníctva pripomína, že vstup do obchodov, prevádzok služieb či reštaurácií sa naďalej riadi vyhláškami Úradu verejného zdravotníctva SR. “Esenciálne obchody budú fungovať v režime základ. Neesenciálne obchody, služby a reštaurácie budú otvorené v režime OP (očkovaní, po prekonaní ochorenia COVID-19),” informovala hovorkyňa MZ Zuzana Eliášová. V režime OP budú na základe aktuálne platných vyhlášok fungovať hotely (vrátane povinnosti negatívneho testu), lyžiarske strediská či bohoslužby. Režim OTP bude stále platiť v rýchlikoch, IC vlakoch a v diaľkových autobusových linkách.

V pondelok sa tiež otvoria základné a stredné školy, v ktorých však budú platiť prísne pandemické opatrenia. “Rúška budú povinné už od prvého ročníka základných škôl a rodičom sa dôrazne odporúča, aby svoje deti otestovali ešte pred nástupom do školy a tieto testy opakovali dvakrát týždenne,” doplnila Eliášová. Režim na školách sa bude riadiť školským semaforom.

Od pondelka majú byť otvorené aj kultúrne podujatia v režime OP maximálne pre 50 návštevníkov. V piatok (7. 1.) to počas rokovania vlády avizovala ministerka kultúry Natália Milanová (OĽANO) s tým, že pravidlá spresní vyhláška Úradu verejného zdravotníctva SR. Hygienici v nedeľu (9. 1.) oznámili, že príslušnú vyhlášku upravia po tom, ako budú v pondelok známe oficiálne závery rokovania vlády o tejto otázke. Predpoludním má online rokovať kabinet o uznesení, ktoré predloží Ministerstvo zdravotníctva.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Skončil sa zákaz vychádzania, otvárajú sa školy, majú sa aj kultúrne podujatia

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Aktuálne

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti