eReport.sk
Obvinený nitriansky podnikateľ Norbert Bödör.
Obvinený nitriansky podnikateľ Norbert Bödör. Foto: tasr

Skončí opäť vo väzbe? Výsluch Norberta Bödöra pred sudcom trval len pár minút!

Rozhodnutie o návrhu na väzobné stíhanie obvineného nitrianskeho podnikateľa Norberta Bödöra by malo padnúť v nedeľu popoludní. Médiám to uviedol jeho obhajca Marek Para. Výsluch obvineného pred sudcom pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku trval len zopár minút.

„Ešte v sobotu som sa stihol s klientom poradiť, spracoval som vyjadrenie v písomnej podobe. V nedeľu som krátko nahliadol do spisu, kde nebolo nič prekvapivé a potvrdzovalo to moje pôvodné vyjadrenia. Preto som spracované písomné vyjadrenie predložil súdu,“ vysvetlil Para, prečo trval výsluch tak krátko.

Advokát Para hovorí o účelovosti konania

Väzobný návrh sa týka kauzy Valčeky, respektíve Judáš. Norbert Bödör v nej má byť stíhaný za korupčnú trestnú činnosť. Para tvrdí, že jeho klient v tejto veci už vypovedal v januári 2021 po tom, čo mu v decembri 2020 vzniesli obvinenie. „Môj klient je nevinný,“ vyhlásil obhajca.

Hovorí o účelovosti konania, keďže podľa jeho slov v minulosti prokurátor „nikdy ani v nadväznom konaní neargumentoval kauzou Judáš, aby čo i len podporil preventívnu alebo kolúznu väzbu“.

Polícia tvrdí, že vyšetrovanie prebieha plynule

Na Parovu kritiku, že sa v tejto veci už viac mesiacov neurobili žiadne úkony, reagovala polícia vyjadrením, že vyšetrovanie prebieha plynule a tvrdenia advokáta treba vnímať ako súčasť obhajoby klienta.

Obvineného podnikateľa najskôr vo štvrtok (13. 1.) prepustili z väzby, kde bol pre kauzu Dobytkár. Národná kriminálna agentúra (NAKA) ho o pár hodín neskôr opätovne zadržala. Norbert Bödör čelí aj dvom obžalobám.

Hlavné pojednávanie v kauze Dobytkár nariadil ŠTS, pracovisko Banská Bystrica, na 25. februára. Obžaloba sa týka 13 osôb. Prokurátor ÚŠP podal v decembri 2021 obžalobu na 11 osôb aj v kauze Očistec.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Robert Kaliňák.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Skončí opäť vo väzbe? Výsluch Norberta Bödöra pred sudcom trval len pár minút!

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport

Zaujímavosti