eReport.sk

Školské dvory ako alternatíva na prežitie príjemného leta

Máme čas slnečných lúčov, v poslednom čase aj dažďa, no najmä je to obdobie na oddych a relax. Pre deti a mládež je to určite najpríjemnejšia časť roka, keď nemusia myslieť na školské povinnosti. Rodičia majú však občas problém nájsť pre svoje ratolesti vhodnú alternatívu ako im zmysluplne vyplniť voľný čas tak, aby nemuseli celé dni sedieť za počítačmi či so smartfónmi v ruke. Priestory školských dvorov na území mesta sú jedna z dobrých možností.

Pohyb a socializácia ako dôležitá súčasť vývoja detí a mládeže

Foto: mesto Trnava

Z našich detských časoch si pamätáme ako na školských dvoroch či ihriskách pulzoval celodenne čulý ruch, často sme sa až bili o to, aby sme si ukradli kúsok svojho priestoru a mohli sa vyblázniť niekde s loptou alebo len tak, obyčajnou naháňačkou. Okrem pohybu samotného bol pre nás priestor školských dvorov či ihrísk aj zdrojom nových kamarátstiev, kontaktov aj prvých lások. Dnes, keď sa veľká časť našich životov presunula do online prostredia je tento zdravý rozvoj detí a mládeže o to dôležitejší. Veľa z rodičov má problém dostať svoje dieťa aspoň na vzduch. Keď sa to rodičovi aj podarí, musí hľadať tú najvhodnejšiu a dostupnú alternatívu pre svojho potomka. Treba povedať, že v Trnave sú v týchto letných mesiacoch takouto možnosťou aj priestory školských dvorov na území mesta. Podľa jej hovorkyne mesta Veroniky Majtánovej, môžeme povedať, že Trnava patrí k špičke, pokiaľ ide o rekonštrukcie školskej infraštruktúry na Slovensku.

Foto: mesto Trnava

Dostupnosť priestorov školských dvorov počas leta

Zástupkyňa radnice ďalej povedala, že priestory sú dostupné pre verejnosť celodenne, to znamená od 8:00 – 21:30 hod. Tieto otváracie hodiny platia aj pre školský areál ZŠ na námestí Slovenského učeného tovarišstva. Ten bol v júli tohto roka daný do predčasného užívania. Náklady na tento projekt boli vyše 1,3 milióna eur. Nájdete tu bežeckú dráhu s doskočiskom, priestor na fitness a workout. Dominantou tohto areálu sú dve ihriská – multifunkčné a basketbalové.  Návštevníci majú k dispozícii aj detské ihrisko s pieskoviskom, hojdačkami a prekážkovou dráhou. Samozrejmosťou sú lavičky, stojany na bicykle a pitná fontána. Pokiaľ ide o výnimku  v otváracích hodinách, tú má školský areál na ulici Kornela Mahra, ten je do konca prázdnin otvorený až do 22:00 hodiny. Kompletný zoznam, na ktorých základných školách sa môžu Vaše deti vyšantiť je tu:

 Atómová 1                           

Kornela Mahra 11                    

Spartakovská 

Andreja Kubinu 34              

Maxima Gorkého 21                

Vančurová 38

Jána Bottu 27                       

Slovenského učeného tovarišstva 15

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Školské dvory ako alternatíva na prežitie príjemného leta

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Všetky AKTUALITY

Aktuálne