eReport.sk
Na snímke prvá univerzitnú materskú škola na Slovensku s názvom STUbáčik. Foto: tasr

Škôlky budú počas jesenných prázdnin v prevádzke, informuje rezort školstva

Materské školy (MŠ) budú počas jesenných prázdnin fungovať ako doposiaľ, teda budú v prevádzke. Vyplýva to z usmernenia rezortu školstva k postupu MŠ a základných škôl. Informácie zverejnilo v utorok na sociálnej sieti Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu (MŠVVaŠ) SR.  

„Závisieť to bude od aktuálnych potrieb zákonných zástupcov detí. Prednostne tých, ktorí sa aktívne zúčastnia na zabezpečení plošného testovania obyvateľov,“ uviedlo ministerstvo školstva. Zriaďovateľ môže prevádzku MŠ v čase jesenných školských prázdnin prerušiť, ak zákonní zástupcovia neprejavia záujem o prevádzku MŠ.

Deti by sa mali pohybovať najmä na školských dvoroch

V čase riadnej prevádzky môže riaditeľ MŠ požiadať zákonných zástupcov dieťaťa, ktorí sú nezamestnaní, alebo sú na rodičovskej či materskej dovolenke, aby si vzhľadom na aktuálnu epidemiologickú situáciu ponechali dieťa v domácej starostlivosti a nedávali ho do MŠ. „Bez súhlasu zákonného zástupcu ale nie je možné obmedziť dochádzku žiadneho dieťaťa do MŠ,“ poznamenal rezort školstva. Pobyt detí z MŠ v exteriéri sa počas tohto obdobia odporúča realizovať najmä na školských dvoroch, prípadne v extraviláne obce. „Ak škola nemá školský dvor, respektíve extravilán obce je vo veľkej vzdialenosti od budovy školy, pobyt v exteriéri sa odporúča v blízkosti budovy školy s dodržaním platných opatrení Úradu verejného zdravotníctva SR,“ poznamenal rezort školstva.

Jesenné prázdniny sa presúvajú aj predlžujú

Jesenné prázdniny sa presúvajú z 29. a 30. októbra na 30. októbra a 2. novembra. „Ide o piatok a pondelok vzhľadom na to, že cez víkend sa bude konať celoplošné testovanie a v pondelok prebehne dezinfekcia. Okrem toho pribudnú prázdniny aj v piatok 6. novembra a pondelok 9. novembra – opäť ide o obdobie v termíne celoplošného testovania,“ dodal minister školstva, vedy, výskumu a športu Branislav Gröhling (SaS). Prázdniny platia pre základné a stredné školy.  

Zdroj: tasr, foto: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Škôlky budú počas jesenných prázdnin v prevádzke, informuje rezort školstva

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php